Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Darbeyi yapamayınca silahları Riva'ya gömmüşler!

15 Temmuz darbe girişiminden iki gün sonra Beykoz Riva'da bulunan gömülü silah ve mühimmatların SAT askerlerine ait olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminden iki gün sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü, FETÖ mensuplarının darb

15 Temmuz darbe girişiminden iki gün sonra Beykoz Riva’da bulunan gömülü silah ve mühimmatların SAT askerlerine ait olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminden iki gün sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü, FETÖ mensuplarının darbe girişiminde kullanacakları bazı silahları Beykoz Riva’da toprak altına gömerek sakladıklarının istihbaratını aldı.

İKİ ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bölgede yaptığı kazı çalışmasında, 7 adet M-16 tüfek, 4 adet MP-5 silah ve çok sayıda mermi bulundu. Yapılan operasyonda 1 binbaşı ve 1 astsubay gözaltına alındı. Gömülü mühimmatla ilgili incelemeler hala devam ederken, savcılık mühimmatın SAT Komutanlığı’nda görevli askerlere ait olduğunu tespit etti.

BEYKOZ’DA TOPRAĞA GÖMDÜLER

SAT askerlerini darbe girişimi için 6 grupta görevlendirildiği ve 15 Temmuz’dan önce Beykoz SAT Komutanlığı’ndan Hava Harp Okulu’na İstanbul’un çeşitli bölgelerinde kullanılmak üzere çok sayıda mühimmat sevk ettikleri belirlendi. Askerlerin darbe girişiminin başarısız olmasının ardından ise ellerindeki silahları Beykoz Riva’ya gömdükleri tespit edildi.

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı