Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Doğu Perinçek Türkiye’ye Beykoz’dan seslendi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Beykoz Üretim Devrimi Kurultayı’nda üreticilerle bir araya gelerek sorunları ve taleplerini dinledi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Beykoz Üretim Devrimi Kurultayı’nda üreticilerle bir araya gelerek sorunları ve taleplerini dinledi. 

galeri isdogu perincek turkiye ye beykoz dan seslendi 2836

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Beykoz Cumhuriyet Köyü Üretim Devrimi Kurultayı’nda üreticilerle buluştu. Kurultayda köylülerin ve üreticilerin sorunları dinlendi ve Vatan Partisi’nin çözümleri anlatıldı.

Cumhuriyet Köyü Pazar yerinde yapılan kurultaya, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Beykoz Belediyesi Tarım Hizmetleri Müdürü Saadettin Çakır, Cumhuriyet Köyü Muhtarı Ali Durmuş, Riva Kadın Girişimi Kooperatifi Başkanı Esra İspalarlı, köylüler ve Vatan Partisi yöneticileri katıldı.

galeri isdogu perincek turkiye ye beykoz dan seslendi 7672

Kurultayda Vatan Partisi’ne üye olanlara rozetlerini Genel Başkan Doğu Perinçek taktı. Perinçek ve parti heyeti kurultayın ardından Cumhuriyet Köyü Pazar yerinde üreticilerin el yapımı ürünlerini sergiledikleri masaları ziyaret etti.

“ÜRETMEYEN TOPLUM BORÇ ALIR, EMİR ALIR”

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından kurultayın açış konuşmasını yaptı.

Ekiz’in ardından konuşma yapan Cumhuriyet Köyü Muhtarı Ali Durmuş, “Üretim felsefesinden yola çıkarak kurultayımızı burada yapma kararı veren Genel Başkan’a teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz sıkıntının sebebi üretimin yoksunluğu. Üretemeyen toplumlar ne olur? Borç alır, emir alır, kültürü, benliği yok olur. Biz dünyayı bağlamış bir milletiz. Biz nohutu, mercimeği dışarıdan mı alacağız?” Üretimin büyüğü küçüğü olmaz. Üretim olması gerekir.” dedi.

galeri isdogu perincek turkiye ye beykoz dan seslendi 3194

“KOOPERATİFLER CAN SİMİDİDİR”

Riva Kadın Girişimi Kooperatifi Başkanı ve CKD Beykoz İlçe Başkanı Esra İspalarlı, endüstriyel üretimin, üretimi gerilettiğini ve bireyciliğe yönelttiğini söyledi.

Kooperatifleşmeye çağrı yapan İspalarlı, “Çocukluğumu hatırladığımda toprak mahsulleri ofisinden alıp paylaşım içerisinde tüketirdik. Okullarda teşvik çalışmalarına ve uyuşturucuya karşı mücadeleye başladık. Okul kantinlerini unuttuk, üretmeyi unuttuk. Endüstriyel üretim bu üretimi geriletti. Bireyciliğe yöneltti. Bir kişi yeterli olmaz. Ambalajından reklamına kadar organize çalışmayı sağlıyor. Sorunları nasıl aşarız gibi sosyal sorunlarda yardımlaşma içerisindeyiz. Üretmek zor ama satmak daha da zor hale geldi. Bu yerlerde endüstriyel büyük marketler yerleşmiş durumda. Üretimi nasıl sağlarız? Burada kooperatifler can simididir. Kooperatifler gıda güvenliğinde iletişim ve koordinasyon halinde çalışmalıdır. Kooperatifleşmeye çağrı yapıyorum.” şeklinde konuştu.

“ÇİFTÇİNİN YANINDAYIZ”

Beykoz, hemen hemen her mahallesinde tarım yapılabilen bir konumda diyen Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, “Tarımla ilgili çalışmaları başlattık. Bölge en zor bölgelerden biri ve sit alanı içerinde. Biz Tarım Müdürlüğünü kurmamızla birlikte tarımcıların bahsettiği konuları toplayarak bu köy pazarını yaptık. Tarımsal hizmet Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımızın kontrolünden geçerek bugün bu pazara gelen arkadaşlar tezgah da açtı. 4-5 aylık süreçte iyi sonuçlar aldık. Sera ile ilgili ciddi çalışmalar yaptık. Onların sera yapmasına müsaade verdik. Geldiğimizde ÇKS kaydı 30’du, 161’e kadar çıkarttık. Çiftçi kayıt sistemlerini zorunlu tuttuk. Ata tohumuna önem verdik. Çiftçimizin yanında olduğumuzu söylüyoruz. Çalıştayların önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu açıdan Vatan Partisi’nin Üretim Devrimi Kurultayları’nı da önemli görüyoruz. Üretimden vazgeçmemek ve sürekli üretmek lazım. Beykoz’da her boş toprakta üretim yapın biz belediye olarak destekleyeceğiz.” dedi.

galeri isdogu perincek turkiye ye beykoz dan seslendi 8293

“TÜRKİYE’Yİ ÇİFTÇİ İŞÇİ MİLLİ SANAYİCİ YÖNETSİN”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kurultayda yaptığı konuşmasında, “Türkiye’yi üreticinin milli hükümeti yönetsin. Kim bunlar? Çiftçiler, işçiler, milli sanayiciler yönetsin diyoruz. Borçlarımı ertele, sil, destek ver. Siftah yapayım talebi arkada kaldı. Ücreti arttır, maaşı arttır talebi, üretime yönelik talepler hükümet tarafından karşılanmıyor ve Türkiye kriz içerisinde ve artarak devam edecek. Bu ekonomi şu anda 450-500 milyar dolarlık borç batağı var. Türkiye buradan üretimle çıkacak. Üretim devrimi sloganı anahtar, tılsımlı sözcük. İnsanlar devrim sözcüğünden çekinir mi? Diye düşünürken halkın kendisi devrim isteyecek. Türkiye’nin her yerindeki kurultaylarında halk bu sistem bitmiştir diyor. Önümüzde üretim devrimi var. Üreticiler ülkenin direksiyonunu devralacak. Biz Vatan Partisi’ni bugünler için kurduk. Vatan Partisi zorlukların üzerinden gelecek partidir. Zorlukları yenme tecrübesi kazanacak partidir.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.