Dünyada bir ilk! Beykoz’da Hakem Meslek Lisesi açılıyor

Dünyada bir ilk! Beykoz’da Hakem Meslek Lisesi açılıyor

Ülkemizi uluslararası düzeyde temsil edecek hakemler yetiştirmeyi hedefleyen TFF Hakem Meslek Lisesi'nin açılmasını sağlayacak MEB ile TFF arasında yapılacak protokol imza töreni, Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.

Türk hakemliğine yeni bir soluk kazandıracak proje, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve TFF Başkanı Nihat Özdemir'in attığı imzalarla hayata geçti. Gençlere lise öğrenimiyle birlikte hakem olma imkanı sunacak protokol ile Beykoz Riva'daki Meral-Celal Aras Spor Lisesi önümüzdeki eğitim öğretim döneminden itibaren TFF Hakem Meslek Lisesi olarak hizmet verecek.

Nihat Özdemir: Bu projenin değeri gerçekten çok büyüktür

TFF Başkanı Nihat Özdemir, protokol imza töreninde bir konuşma yaptı. Projenin Türk hakemliği için çok önemli olduğunu belirten Özdemir “Riva Meral-Celal Aras Spor Lisesi’nde 2020-21 öğretim döneminden itibaren futbol hakemliği eğitimi verilecek. 15-16 yaşındaki öğrencilerimiz lisemizde hakemlik eğitimi görecek ve ilk defa okullu hakemlerimiz olacak. Bunun dünyada bir örneği yoktur. Yeni bir eğitim hamlesi olan bu projenin arkasında kararlılıkla duracağız. Bu projenin değeri gerçekten çok büyüktür. Bir hakemin yetişmesi 10 yılı buluyor. Mevcut sistemde hakemlerimiz 30-35 yaşında Süper Lig’e adım atabiliyor. Bu çalışmayla okulumuzda verileceği eğitimde hakemlerimizin yaşını da küçülteceğiz” dedi.

Ziya Selçuk: Futbol tarihi bakımından bir dönüm noktası

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Türk futbol tarihi bakımından bir dönüm noktasıyla karşı karşıya olduklarını söyleyerek “MEB ve TFF olarak çocuklar ve gençler için el ele vererek başlattıkları bu çalışmanın fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak güçlü ve sanatla birleşmiş gençliğin oluşması noktasında ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum. İnsana, topluma değer veren saygılı, başarılı, sağlıklı nesiller yetiştirmek elbette buradaki temel amaçlarımız arasında yer alıyor." ifadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.