Dünyanın ilkleri Beykoz'da gerçekleşmeye devam ediyor!

Dünyanın ilkleri Beykoz'da gerçekleşmeye devam ediyor!

Beykoz’un doğal ve tarihi parkurlarında gerçekleştirilen İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu'nda yurtiçi ve yurt dışından 800 sporcu şampiyonluk mücadelesi verdi.

Sporseverlere şehrin en güzel manzaralı parkurlarını sunan ve sporun merkezi haline gelen Beykoz, cünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışı olan İstanbul Oral-B Boğaziçi 2. kez ev sahipliği yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın himayelerinde, Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Triatlon Federasyonu'nun organizasyonu ve Oral-B’nin ana sponsorluğunda, yerli ve yabancı 800 triatlet yüzme, bisiklet ve koşuda şampiyonluk mücadelesi verdi.

YÜZME, KOŞU VE BİSİKLETTEN OLUŞAN ÜÇ ZORLU ETAP

Boğaz manzarası eşliğinde sabah saatlerine başlayan organizasyonda triatletler ilk olarak Kanlıca-Küçüksu arasındaki 2.3 kilometrelik yüzme etabını geçti.

Sudaki mücadelenin ardından, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde 40 km pedal çeviren Asya’dan Avrupa’ya geçen olan sporcular başlangıç noktasına geldi.

Yarış, Küçüksu Çayırı ve Çubuklu arasında yapılacak 10 km’lik koşu etabıyla sona erdi.

Bu yıl ikinci kez yapılan yarışın Avrupa Triatlon Birliği takvimine alınarak Avrupa Triatlon Şampiyonası kapsamında düzenlenmesi hedefleniyor.

DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

Tükiye’de ilklere sahip spor yatırımlarına ev sahipliği yapan Beykoz’a dikkatleri çeken organizasyon, sporseverlere ilçenin doğal ve tarihi manzaralarında seyir zevki yüksek bir yarış sundu.

İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’nda Elit Erkekler birincisi, TSK Spor Gücü’nden Ali Akaydın oldu.

Yaş Grubu Erkekler genel klasman sonuçları şöyle gerçekleşti:

Yaş Grubu Erkekler Birincisi Antalya  Spor Kulübü’nden Bahadır Tama

Yaş Grubu Erkekler İkincisi TRIA Spor Kulübünden Oleg Astanin

Yaş Grubu Erkekler Üçüncüsü TSK Spor Gücü’nden Dinçer Yılmaz 

Yaş Grubu Kadınlar genel klasman sonuçları ise şöyle gerçekleşti:

Yaş Grubu Kadınlar Birincisi İzmir Yüzme Triatlon Kulübü’nden Ece Calp

Yaş Grubu Kadınlar İkincisi Adalar Su Sporları  Spor Kulübü’nden Melda Fatma Derviş

Yaş Grubu Kadınlar Üçüncüsü Merve Güney

Yarışı tamamlayan tüm sporculara katılım madalyası, dereceye giren sporculara da kupa takdim edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.