Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Eğitimciler 'Teröre Lanet Kardeşliğe Davet' için yürüdü

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen Beykoz Şubesi tarafından “Teröre Lanet Kardeşliğe Davet Yürüyüşü” düzenlendi.

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen “Teröre Lanet Kardeşliğe Davet…

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen Beykoz Şubesi tarafından “Teröre Lanet Kardeşliğe Davet Yürüyüşü” düzenlendi.

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen “Teröre Lanet Kardeşliğe Davet Yürüyüşü”yle 15 Temmuz Darbe girişimi ve ülkemizde yaşanan terör eylemleri bir kez daha lanetlendi. 

Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile eğitimciler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve vatandaşların da iştirakiyle yapılan “Teröre Lanet Kardeşliğe Davet Yürüyüşü”nde katılımcılar Beykoz Merkez’den hareketle Belediye Meydanı’na geldiler.

Beykozlu eğitimciler olarak acımız ortak

Türk bayraklarıyla, millet iradesine sahip çıkan ve terörü lanetleyen sloganlarla meydana ulaşılmasının ardından Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen temsilcileri bir basın açıklaması yaptı.  Eğitim Bir Sen Beykoz Şube Başkanı Mehmet Sarımurat ile Türk Eğitim Sen Beykoz İlçe Başkanı Yakup Düz’ün ortak açıklaması şu şekilde; “Hangi terör örgütü olursa olsun, bu saldırıyı yapanlar bilsin ki aziz milletimizin birlik ve beraberliği bozulmayacak, bilakis daha da güçlenecektir. Unutulmamalıdır ki, hiçbir talep, terörizme meşruiyet, teröriste masumiyete dayanak gösterilemez. Terör, hiçbir zaman Türkiye’yi teslim alamayacak ve aziz milletimizi yıldıramayacaktır. Zira kadim bir geçmişe sahip bu aziz millet, şanlı tarihi boyunca önüne çıkan birçok engeli birlik ve beraberliğini koruyarak, ortak aklı ve bilinci devreye sokarak bertaraf etmiştir.

Biz Beykozlu eğitimciler olarak; acımızın ortak olduğunu ve bu derin acıyı paylaştığımızı, yüreğimizde hissettiğimizi özellikle ifade ediyoruz. 15 Temmuz’da milletimize ve onun iradesine karşı yapılan FETÖ darbe girişiminde ortaya koyduğumuz milli şuuru, bu terör saldırıları karşısında da göstereceğimizi aziz milletimizin dikkatlerine sunuyoruz. Bizler bu bildiriye imza atan Beykozlu eğitimciler olarak; devletimizin bekası ve sinesinden çıktığımız aziz milletimizin huzuru için, terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanındayız. Bu terör saldırısı neticesinde şehit olan askerlerimize, polislerimize ve vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

Belediye Meydanı’na gelen vatandaşları selamlayan ve bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’de 15 Temmuz gibi bir utancı yaşatan darbeciler ve darbe zihniyeti taşıyanların millet iradesi karşında hiçbir zaman emellerine ulaşamayacağını söyledi.

Yücel Çelikbilek: “15 Temmuzu hiçbir zaman unutmayacağız”

Meydandaki coşkulu kalabalığa hitap eden Başkan Yücel Çelikbek: “15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacağız. Her milletin tarihinde çok anlamlı günler vardır. Bizim tarihimizde çok şanlı fetih günleri vardır ama 15 Temmuz bir milletin var olma yok olma mücadelesi verdiği çok anlamlı bir gündür. Bizlere bu duyguyu yaşatan Beykozlulara teşekkür ediyorum. Ülkeyi bölmek isteyenlere lanet ediyorum. Bu milletin genciyle yaşlısıyla çoluğuyla çocuğuyla silahların karşısında nasıl durduğunu dünya halen anlamış değil. Bu milletin gösterdiği duyarlılığı dünyanın hiçbir yerinde görmeniz mümkün değildir.  15 Temmuz akşamı milletimiz reisi cumhurumuzun davetiyle meydanlara çıktı kendisine kurulmak istenen tuzağı boşa çıkardı. Rabbimden dileğim aziz milletimize bir daha bu günleri yaşatmasın” dedi.

Türk bayraklarıyla, millet iradesine sahip çıkan ve terörü lanetleyen sloganlarla meydana ulaşılmasının ardından Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen temsilcileri bir basın açıklaması yaptı.     

Yürüyüş şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.