Ekrem İmamoğlu Beykoz ziyaretinde ne dedi?

Ekrem İmamoğlu Beykoz ziyaretinde ne dedi?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Beykoz Belediyesi'ni ziyaret etti. Kısa süren belediye ziyareti sonrası İmamoğlu’nun Beykoz halkını yakından ilgilendiren konularla ilgili herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Beykoz ziyaretine CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ile CHP’li İBB meclis üyeleri Gülay Demirel ve Cemal Sataloğlu eşlik etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediyeleri ile ortak masa toplantıları kapsamında bugün Beykoz Belediyesi'ndeydi. İmamoğlu ve beraberindeki heyet saat 10.00’da Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından karşılandı. Aydın’ın makamındaki kısa süreli ağırlamanın ardından heyet, toplantı salonuna geçerek Beykoz’un sorunlar ve devam eden projeleri ele aldı. Yaklaşık 1 saat süren sunumun ardından İmamoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Akbaba İsmail Özseçkin Okulunu ve Öğümce Cam Ocağı Vakfı’nı ziyaret etti.

Beykoz halkını ilgilendiren bir açıklama yok!

31 Mart yerel seçimleri öncesi Çavuşbaşı’nda yaptığı konuşmasında tek hesabının Beykozluyu mutlu etmek olduğunu söyleyen İmamoğlu “İstanbul'da Beykoz'u pilot bölge ilan edeceğiz. Hizmetlerimizi ilk burada test edeceğiz. Kentsel dönüşüm, imar planı buraları örnek göstereceğiz.” ifadelerini kullanmıştı. İmamoğlu’nun seçimlerin üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesine yakın Beykoz Belediyesi ziyareti sonrası vatandaşları yakından ilgilendiren konularla ilgili herhangi bir açıklama yapmaması ise dikkat çekti.

Ekrem İmamoğlu: İnşallah hep beraber güzel işler yaparız

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile makam odasında bir araya gelen İmamoğlu, “İstanbul’un kıymetli, en değerli ilçelerinden birisi diyeceğimiz Beykoz’dayız. Yine, İstanbul’umuzun gerçekten deneyimli, benim de yıllardır tanıdığım, taktir ettiğim bir belediye başkanımızı ziyaret ediyoruz. İnşallah Beykoz’a hep beraber güzel işler yaparız. Anlayışla, uzlaşıyla, birbirimizden haberdar, ilçe belediyesi ve İBB’nin gerekli kurallarına en iyi şekilde uyan, nezaket içerisinde çok güzel bir dönemi beraber yaşatırız. Biz, geçmişten bugüne neler yapılmış, neler yapılıyor ve neler yapılması isteniyor noktasında, kendi gözleriyle, kendi ekipleriyle bilgileri alacağız. Verimli bir Beykoz günü olsun istiyoruz, İstanbul’umuz adına” dedi.

Murat Aydın: Beykoz’u konuşacağız

İmamoğlu ve ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Aydın da, “Sayın Başkan’ımız da ifade ettiler; Beykoz’u konuşacağız. Biz, İBB ve Beykoz Belediyesi olarak, halkımızın mutluluğunu artırmak, yaşam kalitesini artırmak için birlikte çalışacağız. Zaten yasalar da onu öngörüyor. Ben, Sayın Başkan’ıma nazik ziyaretleri için çok, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Beykoz Belediyesi’nin yaptığı sahil düzenleme çalışmasını inceledi

Konuşmaların ardından, İBB ve Beykoz Belediyesi ekipleri, ilçenin sorunlarının ele alınacağı sunum salonuna geçti. İmamoğlu ve Aydın, yaklaşık bir saat süren sunumun ardından, Beykoz Belediyesi tarafından yapılan sahil düzenleme çalışmalarını inceledi. Bu incelemeyle Beykoz Belediyesi ziyaretini tamamlayan İmamoğlu, rotasını aynı ilçedeki Akbaba Köyü’ne çevirdi.

Köydeki, İsmail Özseçkin İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret eden İmamoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’ncü yılı anısına, “İstanbul’un çocukları parklarını tasarlıyor” başlığıyla başlatılan, İstanbul’u “çocukların şehri” yapmak amacıyla geliştirilen proje kapsamında fikir üreten 20 ilkokul öğrencisiyle buluştu.

İmamoğlu’nun Beykoz’daki son durağı, Öğümce Mahallesi’ndeki Cam Ocağı Vakfı oldu. Cama şekil veren ustaları izleyen İmamoğlu, Genel Müdür Hakan Kanca’dan vakıfla ve üretim süreçleriyle ilgili bilgi aldı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.