Ekrem İmamoğlu ilk defa Beykoz halkıyla buluştu!

Ekrem İmamoğlu ilk defa Beykoz halkıyla buluştu!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’da yapılan çalışmaları inceledi, vatandaşlarla buluştu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerinden ardından ilk defa Beykoz’da vatandaşla bir araya geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Anadolu Hisarı, Çubuklu Şehir Hatları, Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

Çubuklu Mahallesi’nde bulunan İmar ve Mülkiyet Ofisini de ziyaret eden İmamoğlu, burada bölge sakinlerine hitap etti ve Kavacık’ta esnafla bir araya gelerek ziyaretini sonlandırdı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Beykoz’da, CHP PM Üyesi Av. Sevgi Kılıç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, İBB Başkan Danışmanları Baki Aydöner ve Tonguç Çoban ile ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve partililer eşlik etti.

ANADOLU HİSARI’NDA İNCELEMELER YAPILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kent tarihinin sembol yapılarından, Anadolu ve Rumeli Hisarları'nda restorasyon çalışmalarını başlatmıştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beykoz ziyaretinde de ilk durağı Anadolu Hisarı oldu.

İmamoğlu ve beraberindekilere, restorasyon çalışmaların devam ettiği kalenin Şantiye Binası’nda inşaat detaylarına dair bir sunum yapıldı.

Tarihi kalenin içini gezerek incelemeler yapan İmamoğlu, firma yetkililerinden tarihi kalenin duvar içi boşluklarının tamamlanarak deprem dayanıklılığının artırıldığını hakkında bilgiler aldı.  

Anadolu Hisarı’nın önemli bir yeri olan Tarihi Toplarönü Namazgâhına da uğrayan İmamoğlu, bu alanda namazgâhın kültüre uygun, namaz kılan vatandaşların ihtiyaçlarına göre bir çalışma yapılmasını ve yaz gelmeden tamamlanmasını söyledi.

KOOPERATİF ZİYARET EDİLDİ

Anadolu Hisarı Su Ürünleri Kooperatifi’nde vatandaşlarla buluşarak çay içen İmamoğlu, “Buranın bir tasarıma ihtiyacı var. Talepleri vardır, karşılıklı konuşulur. Çok mühim bir iş bura. Tonguç Bey’e bir koordinasyon ekibi verdim. Benim danışmanım süreci sizinle de beraber konuşacak.” dedi.

Anadolu Hisarı Spor Kulübünün bir binası olmadığını söyleyen vatandaşlar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na kulüp binası için bir yer isteğinde bulundu.  

“GÖKSU DERESİ’NİN TEMİZLENMEYE İHTİYACI VAR”

Göksu Deresi’ndeki kirliğe değinen Ekrem İmamoğlu, “Derenin temizlenmeye ve tekne düzenine ihtiyacı var. Eğri oturacağıma doğru konuşalım. Burada hem Anadolu Hisarı diye tarihi bir doku var. Ona yakışmayan hiçbir şeyi burada kabul etmem. Yakışan her şeyi de en güzel haliyle.” diye konuştu.

ÇUBUKLU’DA PLANLANAN PROJELER VAR

Hisar’ın ardından Çubuklu Arabalı Vapur İskelesine geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş’dan Çubuklu’da yapılması planlanan proje hakkında bilgiler aldı. İmamoğlu, yetkilere bu projenin netleştirilmesi gerektiğini söyleyerek, “Siyasi kanaatleri de dinleyip bir sunum yapın. Biz ona göre yürüyün diyelim. Bir hafta 10 günde yapalım bunu, karar verelim.” dedi.

İBB’nin Park ve Bahçeler gibi birkaç biriminin de bu bölgede olmak istediğini aktaran Sinem Dedetaş, ortak bir ofis düşündüklerini söyledi.

İMAMOĞLU’NA DOLMA VE BÖREK İKRAMI

Bir vatandaş ise Beykoz’a geleceği belli olan Ekrem İmamoğlu’na yaptığı dolma ve poğaçaları ikram etti.

İmamoğlu, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen ilçe sakinlerini de kırmadı.

KİPTAŞ GENEL MÜDÜRÜ TOKATKÖY’E GELECEK

Bu ziyaretlerinin ardından Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksine geçen Ekrem İmamoğlu, burada basketbol oynayan çocuklardan ve ailelerden yoğun ilgi gördü.

Basketbolcu çocuklara başarılar dileyen Ekrem İmamoğlu, “Basketçiler zeki olurlar bak söyleyeyim. Sahanın içinde aynı anda 4-5 tane olayı düşünürler. Onun için bolca kitap okuyun.” diye öğüt verdi.

Spor kompleksini gezen İmamoğlu, yetkilerden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İmamoğlu, burada bir vatandaşın Tokatköy’deki kentsel dönüşüm projesine dair konuşmasının ardından KİPTAŞ Genel Müdürü’nün Tokatköy halkını ziyaret edeceğini söyledi.

İMAMOĞLU ÇUBUKLU SAKİNLERİNE SESLENDİ 

Çubuklu Mahallesi’ndeki İBB İmar ve Mülkiyet Ofisini ziyaret eden İmamoğlu, yetkilerden bilgi aldıktan sonra dışarda kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.

Öncelikle Torun Sokak sakinlerine konuşan İmamoğlu, “Az önce içerde konuştuk. Süreci iyi analiz edip ne yapabiliriz? Sizinle beraber nasıl hareket edebiliriz? Noktasında, Genel Müdür ve Daire Başkanını görevlendirdim. Sizinle beraber yerlerinizde görüşeceğiz. Bir dava süreci var işin içerisinde. Eski mülk sahibi olduğunu iddia eden insanların ya da grupların açtığı dava. Bakalım bir anlayalım, ne çıkıyor? Ondan sonra bir şeyler söyleyebiliriz.” diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA PROJEYİ GÖRECEĞİZ”

Ekrem İmamoğlu, Çubuklu Mahallesi’nde riski alan ilan edilen yer ile ilgili ise “Anlayışımız şu. Mutlaka yer sahipleri ile oturup konuşacağız ve onlarla beraber çözüm üreteceğiz. Her konuda böyle hareket ediyoruz. Şuanda İstanbul’un birçok yerinde bu süreç böyle yönetiliyor. Burada da ofis açmamızın sebebi bu. Buraya gelenler, burayı sizinle beraber tanıdılar. Nasıl bir aile yapısı var? Nasıl bir dönüşüm mutlu edebilir? Sonucuna göre şimdilik proje çalıştılar. Önümüzdeki hafta bu projeyi göreceğiz. Uzman arkadaşlarımla beraber inceleyeceğiz.” dedi.

“BURADA İŞGALCİ YOK”

Bütün herkesi mal sahibi olarak gördüğünü ifade eden İmamoğlu, “Burada işgalci yok. Çözüm üretmek adına projeyi biz göreceğiz, daha sonra içinizden seçilecek bir kısım temsilcilerinize anlatacağız. Nihai haline getirdikten sonra size sunacağız. Her şeyi gelip sizinle paylaşacağız, adım atacağız.” ifadelerini kullandı.

“HUZURSUZ OLDUĞUNUZU DUYDUĞUM İÇİN GELDİM”

Çubuklu sakinlerine seslenen İmamoğlu, konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Arkadaşlarım, bana burada oturanların bazı huzursuzlukları olduğunu, kafalarının karışık olduğunu söylediler. Ben bugün bunun için buraya geldim. Sizin huzursuz olduğunuzu duyduğum için geldim. Ben burada sizlerin evinizde mutsuz, kaygılı, kuşkulu yaşadığı bir anı bile istemeyen birisiyim. Bu iş siyasi bir mesele olamaz. Sonuna kadar hakkımızı, hukukumuzu beraber koruyarak yönetebiliriz. Bu işi Allah’ın emriyle sonuca erdireceğiz. Amacım, sıcak yuvalarınıza kavuşturmaktır. Haftaya projeleri duyduktan sonra daha net konuşacağız. Arkadaşlarımın ifadesine göre baharda size çok net konuşabileceğimiz duruma geleceğimizi düşünüyoruz. Ama buraya kadar sizlerle sürekli istişare halinde olacağız.” dedi.

KAVACIK ESNAF ZİYARETİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, son olarak Kavacık’ta esnafla bir araya geldi. 

İmamoğlu, esnafı selamlayarak sorun ve sıkıntıları dinledi. 

Kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmayan İmamoğlu, fotoğraf çekiminin ardından ilçe ziyaretini sonlandırdı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.