Ekrem İmamoğlu'ndan Beykoz muhtarlarına cep telefonu

Ekrem İmamoğlu'ndan Beykoz muhtarlarına cep telefonu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’un da aralarında olduğu İstanbul'un 39 ilçesinde görev yapan 962 mahalle muhtarına 2 bin 500 lira değerindeki Huawei marka cep telefonu dağıtıyor. İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı içindeki vatandaşlara yardım için borçlandırma yetkisi istemişti.

İBB tarafından geçtiğimiz yıl 18 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Muhtarlar Çalıştayı düzenlenmişti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada muhtarlarla daha etkin iletişim kuracaklarını açıklamış ve bir de cep telefonu sözü vermişti. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele edilen bu günlerde yaklaşık 2,5 milyon tutarındaki Huawei marka cep telefonları muhtarlara gönderilmeye başlandı. Ayrıca cep telefonları ile birlikte İBB Başkanı İmamoğlu’nun muhtarlara, “Kıymetli Muhtarım” sözü ile başlayan bir de mektubu ulaştırılıyor.

4.2 milyar TL’lik borçlanma yetkisi istemişti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları nedeniyle geçtiğimiz günlerde olağanüstü toplandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, başkanlık ettiği meclis oturumda 4.2 milyar TL’lik borçlanma yetkisi istemişti. Talep, AK Parti’nin önergesiyle 648 milyon lira olarak revize edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.