En çok aidatı Beykoz’da oturanlar ödüyor!

En çok aidatı Beykoz’da oturanlar ödüyor!

Konum, sosyal alanlar, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kıstaslara göre değişiklik gösteren konut aidatları büyükşehirlerde site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kaynakları arasında yer alıyor. GABORAS Gayrimenkul Borsası tarafından 5 Büyükşehir baz alınarak hazırlanan raporda, çarpıcı veriler ortaya çıktı.

Gayrimenkul Borsası A.Ş. (GABORAS) Genel Müdür Yardımcısı Şevki Çatladı, Türkiye’de her ay yaklaşık 1 Milyar 133 Milyon TL konut aidatı ödendiğini belirterek İstanbul’da ortalama değerlerle en yüksek aidatın Beykoz’da ödendiğini ifade etti.

Türkiye’de her ay yaklaşık 1 Milyar 133 Milyon TL konut aidatı ödendiğini belirten Çatladı, bu aidat tutarlarının yaklaşık 700 milyon lirasının İstanbul’da, 139 milyon lirasının Ankara’da, 130 milyon lirasının İzmir’de, 81 milyon lirasının Antalya’da ve 79 milyon lirasının da Bursa’da toplandığını söyledi.

En yüksek aidat 526 TL ile Beykoz’da ödeniyor

İstanbul’da en fazla aidatın Sarıyer, Esenyurt, Beykoz, Kadıköy, Küçükçekmece ve Bağcılar’da toplandığını kaydeden Çatladı, ortalama değerlerle en yüksek aidatın 526 TL ile Beykoz’da, en düşük aidatın ise ortalama 40 TL ile Fatih’te ödendiğini belirtti. Ankara’da en fazla aidatı ortalama 175 lira ile Çankaya’da, İzmir’de 363 lira ile Urla’da, Antalya’da 250 lira ile Kaş’ta oturanlar ödüyor. Bursa’da ortalama aidat miktarı ise 85 TL.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.