Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Engelsiz Beykoz için, engelleri kaldıralım

TOFD Beykoz Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı düzenlendi.

Toplumda engelli vatandaşlara duyarlığın artması, engellilerin seslerini duyurmaları amacıyla TOFD Beykoz Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı düzen

TOFD Beykoz Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı düzenlendi.

Toplumda engelli vatandaşlara duyarlığın artması, engellilerin seslerini duyurmaları amacıyla TOFD Beykoz Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı düzenlendi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde düzenlenen programa, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Hakeder Başkanı Ayşe Çelikbilek, TOFD Başkanı Saniye Efe, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Boçay Başkanı Bülent Taştan, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri engelliler ve aileleri katıldı.

TOFD’nin faaliyetlerini içeren sinevizyon eşliğinde yapılan açılışın ardından engelliler sosyal hayatta karşılaştıkları zorlukları ve anılarını paylaştı.

Etkinlikte, yapılan konuşmalarda engellilerin hayatlarını daha da kolaylaştırmak, toplumla daha çok bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak, toplumsal sorumluluk almalarını mümkün kılmak, dayanışma ve yardımlaşma duyguların güçlenmesini sağlamak gerektiği vurgulandı.

Ahmet Katırcı: “Engelli olmak kusur değil”

Kaymakam Ahmet Katırcı ise değerli dönül dostları diyerek başladığı konuşmasında: “Önemli olan şey engellilerin dertleriyle ilgilenmek. Bütün mesele kafalarda engelleri yok etmek. Engellilik kusur değil, hele hastalık hiç değil. Mesele engelliler için yapılan kurallara uymak, insanların kafalarında yanlış algıları yıkmak gerekir.” dedi.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Onların dertleriyle dertlenmeyi şiar edinmeliyiz”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise : “Herkes engelli olmaya aday, hayatın insanların karşısına ne çıkarır bilinmez. Hiç kimse engelli olmam demesin. Bende kamunun gücüyle onlara yardım ediyorum. Kaymakamımıza da duyarlılığından dolayı teşekkür ederim. Biz yolları, kaldırımları düzenliyoruz fakat vatandaşlarımızın da duyarlı olması gerekir. Arabalarımızı engelli yollarına park etmemeliyiz. Onların dertleriyle dertlenmeyi şiar edinmeliyiz. Cezalarla çözemeyiz” şeklinde konuştu.

TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe de yaptığı açıklamada, duyarlılık göstererek programa katılan konukları görmenin mutluluğunu yaşadığını ve engellilere gösterilmesi gereken hassasiyetin artmasını arzuladığını dile getirdi.

Saniye Efe Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Kaymakam Ahmet Katırcı’ya teşekkür etti. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.