Ensar Beykoz Şubesi'nden 500 bin TL ödüllü yarışma

Ensar Beykoz Şubesi'nden 500 bin TL ödüllü yarışma

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, ortaokul öğrencilerinin Hz. Muhammed'in hayatını öğrenmesi amacıyla organize ettiği ödüllü "Sana Emanet Bilgi Yarışması"nın tanıtımı yaptı.

Ensar Vakfı, Türkiye genelinde “Sana Emanet Bilgi Yarışması” düzenleyecek.  

Ensaf Vakfı Beykoz Şubesi de, ortaokul öğrencilerinin Hz. Muhammed'in hayatını öğrenmesi amacıyla organize edilen ödüllü "Sana Emanet Bilgi Yarışması"nın tanıtımı yaptı.

Yücel Çelikbilek Kültür Merkezi’nde yapılan tanıtıma, Ensar Vakfı Beykoz Şube Başkanı Bilal Habeş Açılan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ata, okul müdürleri ve koordinatör öğretmenlerin katılımı ile tanıtım toplantısı icra edildi.

Programda konuşan Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ata, “Bu yarışma ile gençlerimiz, el-Emin olan Peygamber Efendimizi tanıma fırsatı bulacak ve tanıdıkça ona olan sevgi muhabbetini arttıracaktır. Bu ve benzeri yarışmalara sahip çıkılması ve önem verilmesi gerekli.” dedi.

Yarışmanın tanıtım sunumunu yapan Ensar Vakfı Beykoz Şube Başkanı Bilal Habeş Açılan, “Ensar vakfı olarak güzelin ve güzele dair her şeyin destekçisi olmayı görev addediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de öğrencilerimize birçok yönden katkı sunacak olan bu yarışmayı gerçekleştirecek olmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız. Öğrencilerimize bir yandan okuma alışkanlığı kazandırmayı diğer yandan da Âlemlere rahmet olan sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in hayatını öğretmeyi hedeflemekteyiz. Öğrencilerimiz 5. Ve 6. Sınıflar olarak ortaokulda 2 kategori 9. ve 10. Sınıflar olarak da lisede 2 kategori olarak toplam 4 kategoride bilgi yarışmasına dâhil etmeyi planladık. Her kategoride ilk 100 öğrenciye ödül koyduk ayrıca derece giren öğrencilerimizin öğretmen ve müdürlerini de unutmadık. Yarışma ile ilgili bilgi almak isteyenler www.sanaemanet.org sitemizi ziyaret edebilirler.” ifadelerini kullandı. 

Öğrenciler "www.sanaemanet.org" adresinden   arışmaya 25 Mart 2022 Cuma Sabah 09.00 itibarıyla  başvurabilecekler.

“Sorularla 40 Derste Peygamberimizin Hayatı”  kitabından sorumlu olan öğrenciler 4 ayrı kategori olarak gruplandırılmıştır. 

Kategoriler şu şekildedir:

6.Sınıf: 1.Kategori 

7.Sınıf: 2.Kategori

9.Sınıf: 3.Kategori

10.Sınıf: 4.Kategori

Ödüller;

Öğrenci Ödülleri

Birincilik: 10.000,00 TL

İkincilik: 7.500,00 TL

Üçüncülük: 5.000,00 TL

Dördüncülük-Onunculuk: 3.000,00 TL

On birinci- Yirminci: 1.500,00 TL

Yirmi birinci-Ellinci: 1.000,00 TL

Elli birinci- Yüzüncü: 500,00 TL

Öğretmen ve Müdür Ödülleri

Birinci Öğrencinin Öğretmen ve Müdürüne: Tam Altın

İkinci Öğrencinin Öğretmen ve Müdürüne: Yarım Altın

Üçüncü Öğrencinin Öğretmen ve Müdürüne: Çeyrek Altın

Detaylı Bilgi “www.sanaemanet.org" adresinden edinebilirsiniz.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Ünal yavz

    Allah razı olsun. Peygamberimizi s.a.v sevdiren ve gençlerin gündemine tekrar getiren Yarişmamız hayrlı olsun

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.