Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Eşli davete 'eşsiz' karşılama

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Başkanları ve eşlerini ağırladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz'da bulunan Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Başkanları ve eşleri ile bir araya geldi.

İBB…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Başkanları ve eşlerini ağırladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Başkanları ve eşleri ile bir araya geldi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Mahmut Gülbasar, Eyüp Salih Elmas ve Salim Öztürk ile AK Parti Eski İlçe Başkanı Adem Sefer ve meclis üyeleri katıldı.

Beykoz’daki STK başkanlarının eşleriyle davet edildikleri toplantıya ev sahibi Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve başkan yardımcılarının ‘eşsiz’ katılımı şaşkınlık yarattı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; dernek başkanları, amatör spor kulübü yöneticileri ve muhtarlara yönelik yapmış olduğu konuşmasında, kentsel dönüşüme değinerek, yerinde dönüşümü amaçladıklarını ve Beykozlu’nun burada kalması için belediye olarak gayret sarf ettiklerini yeniden vurguladı.

Belediyenin bugüne kadar yapmış olduğu faaliyetleri anlatan kısa bir tanıtım sunumunun ardından kürsüye konuşma yapmak üzere çıkan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’un tarihi, dini ve doğal güzellikleri bir arada barındıran bir ilçe olduğunu belirterek; Beykoz hepimizin yaşadığı bir alan. Beykoz’un nüfusu yaklaşık 248 bin civarında. 250 bin hedefini tutturmamız lazım. 250 bin olursak devletten alacağımız destekler artacak. Meclis üyesi sayımız 31’den 37’ye çıkacak. Beykoz’da hizmette 6. yılımıza girdik. Beykoz, İstanbul‘da Boğazın İncisi konumunda. Yeşiliyle, mavisiyle turistlik ve tarihi eserleriyle Beykoz önemli bir alan. Beykoz’da km’2başına 850 kişi yaşıyor dedi.

Kültür-sanat, sağlık ve eğitimde çalışmaya devam ediyoruz!

Yapmış ve yapacak oldukları projeleri de katılımcılarla paylaşan Başkan Çelikbilek: Kültür-Sanat atak yapıyoruz. Kılıçlı Film Platosuyla kültür-sanat adına önemli adımlar atıyoruz. Karlıtepe Mesire Alanı Projesi 220 dönüm arazi üzerine kuruluyor. Karlıtepe-Sultaniye arası teleferik çalışması yapacağız. Spor alanlarında yaptığımız çalışmalar ortada. Futbol Federasyonunun da bazı tesisleri Beykoz’da kurulacak. Kanal Riva Projemiz önemli. Riva Deresi üzerine ve çevresine turizm alanları kurulacak. Sağlık hizmetlerinde önemli hizmetler sunuyoruz. Psikolojik danışma merkezimiz, sağlık otobüslerimizin hizmetleri büyük. Eğitime ciddi önem veriyoruz. Bu dönem eğitime 4 milyon bütçe ayırdık. Riva’da 250 bin insan adına ağaç dikeceğiz. Aynı şeyi Sarıkamış şehitleri içinde yapacağız. Kültürel etkinliklerimize talebin artması için daha çok çalışacağız şeklinde konuştu.

Beykozlu burada kalmalı!

Başkan Çelikbilek, imar planlarının belediyenin kendi mutfağından çıktığını söyleyerek; Beykoz’un yenilenmesi ile ilgili, imar planlarını yeniden revize ettik. 5 yıl sonra 1/5000’lik ve 1/1000’lik planlarını kendi personelimizle yaptık, başardık. Bu planları kendimiz yaptık. Beykozlu için yaptık. 2-B’de yaptıklarımız ortada. 2-B’de kimsenin yapmadığını biz yaptık. Özel proje alanları uygulaması ile sadece biz bunu yaptık. Fiyatları bu suretle yarı yarıya indirdik. 2-B arazilerini devletten aldık, belediyemize mal ettik. Beykoz’da plansız bir yer kalmaması için mücadele ettik. Beykoz’umuzun Beykoz’da kalması için en az 5000 konutluk bir yer yapacağız. KİPTAŞ ile birlikte Şahinkaya merkezinde bir plan yapıyoruz. Beykozlunun Beykoz’da kalması için yerinde dönüşümden yanayız. Ancak insanlarımız çok açgözlü ve muhteris olmamalılar. Beykoz halkına inanıyoruz. Toplumsal yaşam alanlarına önem veren bir toplum oluşmasını istiyoruz. Beykoz asla çok katlı binaların olduğu bir yer olmaytacak. Beykoz’un en yüksek binası 5 katı geçmeyecek ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonrasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunmayı talep eden Başkan Çelikbilek, katılımcıların düşüncelerini, sorularını ve isteklerini dikkatlice dinleyerek not aldı, yanıtladı.

Toplantı bitiminde, Başkan Çelikbilek ve başkan yardımcıları kadın misafirlere karanfil takdim ederken, erkek misafirlere ise ajanda takdim etti.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı