Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Evet Beykoz'a ve ülkemize hayırlı oldu

Bir referandum yaşandı ki bir yerel seçim veya genel seçimden farkı yoktu.

Saha devamlı hareketliydi, bütün siyasiler hiç yerinde durmadı, koşturdu durdu ve Evet'de Hayır'da yüzde 60 bizim diye avundu durdu….

Bir referandum yaşandı ki bir yerel seçim veya genel seçimden farkı yoktu.

Saha devamlı hareketliydi, bütün siyasiler hiç yerinde durmadı, koşturdu durdu ve Evet’de Hayır’da yüzde 60 bizim diye avundu durdu. Fakat Amerika’daki seçimler de çıkan Trump kadar olmasa da sürpriz bir oran oldu.

Fakat fark etmiyor yüzde 60 veya  yüzde 51.4 ikisi de aynı hizmeti yerine getiriyor. Bu maçın kuralı yarıdan bir fazlayı alan maçı kazanıyor ve maçı kazanan da Evet diyenler oldu. Yani beş sıfır olmadı da bir sıfır oldu önemli olan puan almaktı ve puanı alanda evet cephesi oldu.

Halk çok önemli mesajlar verdi. Bakıldığında belediye çalışmalarının ve halka dokunmalarının ne kadar etkili olduğu ortaya da çıktı. İstanbul ve Ankara hayal kırıklığı yaşattı. 

CHP’li belediyeler Hayır da tavan yaparken, AK Partili belediyeler Evet te taban yaptı. Belediyelerin şapkayı önlerine koyup analiz yapmaları gerektiğini gösteriyor. İlçe ilçe saymaya gerek yok, İstanbul’a Ankara’ya bakınca zaten tabloyu görmek mümkün.

Gelelim Beykoz’a,

Ülke geneline ve İstanbul oranına bakarsak Beykoz çok iyi olmasa da kötü de değil. 1 Kasım Genel Seçiminde alınan 81 bin 875 oy oranına bakınca bugün alınan 86 bin 732 ile oy oranını korumuş çünkü Beykoz’da BPP’den oy gelmezken MHP den gelen oy oranı da kendini belli ediyor.

Birçok karalama kampanyalarının yanında ‘yıkacaklar, atacaklar, sizi burada tutmayacaklar’ diye üstünde özel çalıştıkları Tokatköy mahallesinde %62 oy oranıyla güven tazelemiş oldu. Soğuksu Mahallesi hayal kırıklığı yaşatırken Acarlar Mahallesi her zamanki tavrını Hayır da Beykoz’da liderliğe oturarak gösterdi ve %87.28 oyla rekor kırdı. Fakat aynı familya olan mahallelerde yok değil; Göztepe, Anadolu Hisarı, Kanlıca % 74’lerde seyrederken Göksu Mahallesi %57 ile biraz hayırda düşüş yaşanmış mahalle olsa da Beykoz diğer ilçelerin düşüş yasamasıyla sıralamasını on birinci sıraya çıkardı.

Bu seçim AK Parti belediyelerinin şapkalarını önlerine koymalarını, kendilerini bir gözden geçirmelerini ne deniyor çek mi edecekler analiz mi edecekler ne ederse etsinler. 2019 yerel seçimlerine ayni tavırla gidildiğinde İstanbul’da birçok ilçede değişim yaşanacağını gösteriyor. AK Parti belediyelerinde bu gözükürken CHP’li belediyelerde yükselişte olduğunu gösteriyor. Fazla zaman yok iki yılın nasıl geçtiğini anlamayız bile günler çabuk bitiyor.

Fakat kimse Beykoz’un başarısına çamur atmasın. İstanbul % 51 hayır derken, Türkiye % 51.4 Evet derken bir çok AK Parti’nin kalesi olan ilçelerde Hayır çıkarken, Beykoz % 53.1 oyla başarılı ilçelerin arasındaki yerini korumuştur.

Ülkemiz için Evet hayırlı olsun dileklerimle kalın sağlıcakla… 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.