Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Filistin’den İHH Beykoz’a teşekkür ziyareti

Beykoz Belediyesi ile Filistin’in Beyt Hanun kenti’nin kardeş şehir protokolü imzalamasının ardından Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwan ve beraberindekiler İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şubesi’ne teşekkür ziyaret

Beykoz Belediyesi ile Filistin’in Beyt Hanun kenti’nin kardeş şehir protokolü imzalamasının ardından Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwan ve beraberindekiler İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şubesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu. 

galeri isfilistin den ihh beykoz a tesekkur ziyareti 9831 h 2488

Beykoz ve Filistin’in gönül bağlarını belediyecilik alanında yapılacak ortak çalışma ve projelerle geleceğe taşıyacak kardeş şehir protokolü imzalandı.

Beykoz’da misafir edilen, Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwan ve Beyt Hanun Belediyesi Teknik Belediye Başkanı Muhanned Al- Qanou, Gazze, Kudüs ve Filistin’e verdikleri desteklerden dolayı İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şubesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwanv, Beyt Hanun Belediyesi Teknik Belediye Başkanı Muhanned Al- Qanou’nun yanı sıra, İHH Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer ve gençlik kolları ile kadın kolları temsilcisi ve İHH Beykoz Şubesi Arama Kurtarma Sorumlusu Mustafa Yorgancı hazır bulundu.

galeri isfilistin den ihh beykoz a tesekkur ziyareti 9831 h 6284

“İNTİFANIN TAM ORTASINDA KALMIŞ BİR İLÇEMİZ”

Beyt Hanun ile kardeş belediye protokolü imzalanmasından dolayı Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a çok teşekkür eden İHH Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer, “Beykoz’umuzun bir kardeş belediyesi daha var. Çok anlamlı bir belediye Beyt Hanun. Gazze şeridinde olan, intifadanın tam ortasında kalmış bir ilçemiz. Orada gerçekten yaşanan sıkıntılar noktasında mağdur edilen 30 bin kişi civarında halk var. Bu senede mayıs ayında bir saldırıya uğradı ilçemiz. Ciddi manada sıkıntı çeken bir yer ve zor bir coğrafya.” dedi.

Başkan Tuncer, İHH Beykoz Şubesi olarak kardeş belediye kapsamında Beyt Hanun’a giderek yerinde destek ve yardımda bulunacaklarını aktardı.

BEYKOZ’U ÇOK BEĞENDİLER

İHH İnsanı Yardım Vakfı’nın Gazze, Kudüs ve Filistin’e verdikleri destek ve yardımlar dolayı teşekkür ziyaretinde bulunan Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwanv, Beykoz Belediyesi’nin birim müdürlükleriyle birlikte ilçeyi gezdiklerini ve her tarafı çok beğendiğini dile getirdi.

“FİLİSTİN İÇİN ENERJİ VE SU ÇOK ÖNEMLİ”

Başkan Imad A. Adwanv, “Filistin için enerji ve su çok önemli. Gazze’de savaştan sonra elektrik ve su kesildi. Milletime nasıl su verebilirim? Su yok. Enerji yok. Bu yüzden bizim için enerji ve su çok önemli. Gazze’de ve Beyt Hanun Belediyesi’nde kâğıt ve demir yığını çok fazla var. Bunun geri dönüşümü nasıl olur bilmiyoruz.” diyerek Beykoz Belediyesi’nden geri dönüşüm hakkında yardım alacaklarını belirtti.

“TÜRKİYE BELEDİYELERİ MALİ DESTEKLERDE BULUNUYOR”

Kardeş belediye anlaşması yapıldıktan sonra psikolojik ve manevi destek aldıklarını söyleyen, Imad A. Adwanv, “Filistin’de vergi alamıyoruz ve mali durum çok kötü. Bu sebeple bazen birkaç ay maaş veremiyoruz. Türkiye belediyeleri bize mali desteklerde bulunuyor. İsrail, belediyeye araç vermiyor ve sınırda olduğumuz için araç sokamıyoruz. Yine Türkiye belediyeleri araç desteği sağlıyor. Savaş sonrası Gazze’de maalesef yakıt ve mazot da yok. Kızılay’dan ve İHH’dan bu destek sağlandı. Bunun için çok memnun olduk.” diye konuştu.

“BAŞKA KİMSE YOK GERÇEKTEN”

Diğer Ortadoğu belediyelerinin destek vermediğini belirten Adwanv, “Anlaşmayı Türk belediyeleriyle yaptığınız zaman destek alabilirsiniz. Başka kimse yok gerçekten.” dedi.

galeri isfilistin den ihh beykoz a tesekkur ziyareti 9831 h 4618

Konuşmaların ardından, İHH Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer tarafından Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwanv’a Mescid-i Aksa minyatürü hediye edildi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.