Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Galatasaray'ın Riva arazisi devler liginde

Emlak Konut GYO tarafından ihaleye çıkacak olan Galatasaray'ın Beykoz Riva'daki arazisine gayrimenkul sektörünün önde gelen inşaat şirketleri talip.

Galatasaray'ın Riva'daki 1.076.020 metrekarelik arazisi Emlak Konut GYO tarafından 8 Haziran Perşembe

Emlak Konut GYO tarafından ihaleye çıkacak olan Galatasaray’ın Beykoz Riva’daki arazisine gayrimenkul sektörünün önde gelen inşaat şirketleri talip.

Galatasaray’ın Riva’daki 1.076.020 metrekarelik arazisi Emlak Konut GYO tarafından 8 Haziran Perşembe günü ihaleye çıkarılıyor. 12 Mayıs cuma günü başlayan ihaleye başvuru sürecinden bu yana; aralarında Teknik Yapı, Fuzul Grup, DAP Yapı, Nef, Makro İnşaat gibi gayrimenkul sektörünün önde gelen inşaat şirketlerinin katılması kesinleşti. Ege Yapı ve GAP İnşaat’ın da ihaleye katılması bekleniyor. Hasılat paylaşım modeliyle yapılacak ihalede arazinin değeri 388.7 milyon TL olarak açıklanmıştı. Sarı kırmızılı kulüp ile Emlak Konut GYO arasında 29 Haziran 2016’da imzalanan protokol anlaşmasına göre ihalede ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut GYO’nun olacak. İhalede ilk oturum 8 Haziran’da yapılırken, nihai sonuç  daha sonra yapılacak ikinci oturumda belli olacak.

Emlak Konut, Riva’daki arazi için yapılacak projeyi hazırlattı

Emlak Konut GYO, Riva arazisi üzerinde hayata geçirilecek projenin ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlanan Eko-Köy projesi olması için de çalışma yaptı. Toplam 869 bin 522 M2 konut alanına sahip olan arazide 206 bin 497 M2’lik bir de özel orman alanı bulunuyor. Köy ve doğa yaşantısının harmanlandığı birçok farklı konseptin bu projede hayat bulması için ihale şartnamesine belirli maddeler eklenecek. 

İhaleye girecek dev şirketler ne diyor?

”İhalenin Emlak Konut öncülüğünde olması ilgiyi arttırdı. Biz de istekliyiz. Galatasaraylı olmamızın da bu ihale için ayrı bir önemi var” diyen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ”3. köprü ile değerlenen Riva, nüfusu hızla artan İstanbul’da nefes alınacak önemli bir adres” diyerek ihale için çok istekli olduklarının altını çizdi.

Geçen sene yapılan anlaşmayla sarı kırmızılı kulübün profesyonel futbol takımının 3 yıl süreyle forma ön göğüs sponsoru olan Nef ile Makro İnşaat’ın yarı yarıya ortaklık kurarak ihaleye katılması bekleniyor. Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur; ”İstanbul’da bu kadar geniş bir arsa alanı bulmak zor. İhaleyi kazanırsak, uluslararası bir yarışma yapıp iddialı bir proje hayata geçirmek istiyoruz” derken Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan da ”Riva arsasının önemli yönü; alanın büyüklüğü ve inşaat yoğunluğunun düşük olması” açıklamasında bulundu.

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal da üçüncü köprüye yakınlığı ile öne çıkan bölgenin 5 yıl içinde çok farklı bir noktaya geleceğini ifade etti.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.