Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Gazi ve şehit yakınları 15 Temmuz yemeğinde buluştu

Beykoz Kaymakamlığı, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin 1. yıldönümü dolayısıyla ilçedeki şehit aileleri ve gazileri şükran yemeğinde ağırladı.

Sabancı Öğretmenevinde düzenlenen ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı,

Beykoz Kaymakamlığı, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 1. yıldönümü dolayısıyla ilçedeki şehit aileleri ve gazileri şükran yemeğinde ağırladı.

Sabancı Öğretmenevinde düzenlenen ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başsavcı İdris Taşcan, İstanbul Boğaz Komutanlığından Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar, Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Selim Safi, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, Belediye Meclis üyeleri, STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Programda 15 Temmuz Gazisi Mehmet Kebapçı ve Şehit Murat Akdemir’in Annesi Nevra Akdemir gecenin anlam ve önemine dair konuşma yaparak yetkililere teşekkür etti.

Kaymakam Katırcı: “Türkiye 2. Kurtuluş Savaşı’ndan çıktı”

Aileleriyle birlikte geceye katılan şehit yakınları ve gazilerle gurur duyduğunu söyleyen Kaymakam Ahmet Katırcı şehitlerin emanetine her daim sahip çıkacaklarını vurgulayarak; “Evlatlarını, eşlerini, kardeşlerini, canlarınızı bu topraklar için toprağa vermiş insanlar, hepiniz hoşgeldiniz. Bu millet kuruluşunun her safhasında işgaller gördü ama böylesini hiç görmedi. Türk milleti, işgal gecesi Cumhurbaşkanının çağrısıyla sokağa döküldü. Türkiye Cumhuriyeti, 2. Kurtuluş Savaşı’ndan çıktı. O gece bir kurtuluş hareketiydi. 15 Temmuz şehitlerimizin yanı sıra Güneydoğu’da, Kıbrıs’ta ve diğer yerlerde şehit düşen şehitlerimiz de bizim için aynı değerdedir.” diye konuştu.

Başkan Çelikbilek: “15 Temmuz’u ve şehitlerimizi unutturmayacağız”

Milletimizin Darbe Girişimi’ne ortak irade, ortak tavır ve ortak dille sonuna kadar karşı çıktığını, hain darbe girişimini kınadığını belirten Başkan Yücel Çelikbilek: “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit yakınlarına da sabırlar diliyorum. Şehit aileleri bizim ailelerimizdir. Onları asla yalnız bırakmayacağız. 15 Temmuz’u, şehitlerimizi her daim anacağız, unutturmayacağız. Onlar ve gazilerimiz olmasaydı bizler burada olamayacaktık. Ülkemiz bir daha böyle bir sıkıntı yaşamasın. Bu toprakları kıyamet dek canımız pahasına koruyacağız. Mahrem eli değdirtmeyeceğiz. Yekvücut olarak duracağız.” dedi.

İstanbul Boğaz Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar ise “Fetö Örgütü’nün çirkin yüzünü hep birlikte gördük. Neyse ki vatansever askerlerimiz ve halkımız bu kalkışmayı bertaraf etmiştir. Dilerim yüce milletimiz böyle bir şeyle bir daha karşılaşmaz. Tüm şehit ailelerimizi ve gazilerimizi saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Program, İlçe Müftüsü Ali Efe’nin yaptığı yemek duasıyla sona erdi. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı