Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Gençler; içinizdeki hazineyi keşfedin!

Beykoz Belediyesi, Kültür Sanat faaliyetleri çerçevesinde ilçe sakinlerinin yeteneklerini keşfetmesi amacıyla ‘Edebiyat Atölyesi' projesini başlattı.

'Gençler; İçinizdeki Hazineyi Keşfetmeye Davetlisiniz. Şiir'den Öyküye, Roman'dan Deneme'ye Edebiyatı

Beykoz Belediyesi, Kültür Sanat faaliyetleri çerçevesinde ilçe sakinlerinin yeteneklerini keşfetmesi amacıyla ‘Edebiyat Atölyesi’ projesini başlattı.

‘Gençler; İçinizdeki Hazineyi Keşfetmeye Davetlisiniz. Şiir’den Öyküye, Roman’dan Deneme’ye Edebiyatın Renkleri Sizi Bekliyor. Edebiyatı ve Beykoz’u Seviyorsanız Bu Atölyemiz Sizin İçindir” duyurusuyla Beykozlu sanatseverleri harekete geçiren Beykoz Belediyesi Kültür Müdürlüğü, başvuruları 04 Kasım’a kadar alabiliyor.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde oluşturulan Edebiyat Atölyesi grubunda ayda 4 gün sürecek olan etkinlikte haftada 1 gün okuduğunu anlama, yorumlama, yazma etkinliği yapılacak. 16 yaşından büyüklerin katıldığı derslerde seminerler, edebiyatın bütün alanlarını kapsayan biçimde olacak.  Devamlılığın esas alındığı mekânda dersler, Kasım ayından itibaren haftada bir gün saat 19.00 – 20.30 arası işlenecek.

Bunun sonucunda şiirden romana, denemeye, kişilerin kendi yetenekleri doğrultusunda eserler meydana çıkacak. Eğitmenlerin de yönlendirmesiyle birlikte ortaya çıkan bu eserler çeşitli edebiyat sitelerinde yer alacak. Projenin devamında ise Edebiyat Dergisi oluşturularak çıkan eserlerin bu dergide yayınlanması sağlanabilecek.

Yazar olmayı isteyen, iyi bir edebiyat okuru olmayı önemseyen, yaratıcılığın dinamiklerini merak eden, hayatla daha derin bir bağ kurmak ve birey olmak üzerine kafa yoran herkesin faydalanabileceği şekilde tasarlanan atölye, edebiyata sanata okumaya ilgi duyan sanatseverlere farklı bir ortam sunmuş olacak.

Edebiyat Atölyesi Başvuruları İçin;     

Online Kayıt Bilgisi: 0 216 538 8433 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.