Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Giresunlular 28. kez Beykoz'da buluştu

Beykozlu Giresunlular Derneğinin geleneksel olarak kutladığı Kaymakdonduran Yayla Şenliği bu yıl 28.kez gerçekleştirildi.

Beykozlu Giresunlular Derneğinin geleneksel olarak 28 yıldır kutladığı Kaymakdonduran Yayla Şenliği Beykoz Ak

Beykozlu Giresunlular Derneğinin geleneksel olarak kutladığı Kaymakdonduran Yayla Şenliği bu yıl 28.kez gerçekleştirildi.

Beykozlu Giresunlular Derneğinin geleneksel olarak 28 yıldır kutladığı Kaymakdonduran Yayla Şenliği Beykoz Akbaba Köyündeki mesire alanında gerçekleşti. Kaymakdonduran Yayla Şenliği’ne yöresel sanatçıların zaman zaman söylediği türkülerle horon tepen Giresunlular bu yılda unutulmaz bir gün yaşadı.

Geleneksel 28. Kaymakdonduran Yayla Şenliği’ne TBMM Başkanvekili CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi,  AK Parti İstanbul Milletvekili ve Giresunlu Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İBB Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Tahmaz, Beykoz CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman,  Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz,  Giresun Dernekler Birliği Kurucu Başkanı Halil Kütük, Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Murat Ay ve Kadın Kolları Başkanı Suna Özbayram ve yöneticileri, Görele Federasyonu Başkanı Abdurrahman Ada, Bulancak Federasyonu Başkanı Abdullah Yümsel, Beykoz Belediyesi Meclis Başkanvekilleri Salim Öztürk, Hakkı Emanet, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri, İlçe ve Köy Dernek Başkanları, Beykoz Mahalle Muhtarları ile binlerce Giresunlu katıldı.

Sabahın erken saatlerinde mesire alanını dolduran Giresunlular, evlerden getirdikleri yiyecekler için ızgaraları yaktı. Izgaraların yanması ile birlikte şenlik alanında yöresel sanatçılardan Hüseyin Çınar, sahne aldı. Sanatçı Çınar ve diğer yöresel sanatçılar yöresel türküleri kemence eşliğinde söyledi. Şenliğine katılan Giresunlular meydanda saatlerce horon oynadı.

Ali Bilir: 30 Bin Giresunluyu buluşturacağız

Derneğin bu yıl kuruluşunun 30’uncu yıl dönümü olduğunu söyleyen Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Ali Bilir, ’23 Eylül 2017’de Beykoz Çayırı’nda önemli bir güne daha imza atmak için çalışıyoruz. Bu yıl Derneğimizin kuruluşunun 30 yılı içerisinde zaman zaman sizler birlikte kutladık. Programlar ve etkinlikler düzenledik. Etkinliklerin en büyüğü 23 Eylül 2017’de tarihe not düşmek için çalışıyoruz. 30’uncu yılda 30 bin Giresunlu olarak etkinliğimize katılmaya var mısınız? 23 Eylül’e kadar daha başka etkinliklerimizde var. 23 Eylül’de Beykoz Çayırında, Derneğimizin kuruluşunun 30. yılını  30 bin Giresunlu ile kutlayacağız. Sizleri şimdiden davet ediyorum. Bugün buraya gelerek bizleri onurlandırdınız. Ayaklarınıza sağlık. Hepinize çok teşekkür ederim’  diye konuştu. 

İftar soframıza bekliyoruz.

Derneğin 30’uncu kuruluş yıldönümünde etkinlikleri anlatmaya devam eden Başkan Ali Bilir, ‘Derneğimizin kurulmasında sonra etkinliklerden bir tanesi geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar sofrası. Kavacık Meydanında 14 yıldır iftar çadırı kuruyoruz. İftar çadırımızda yolda kolan misafirlerimizi ağırlıyoruz. Dernek olarak yine bu yıl 15’inci kez iftar çadırını kuruyoruz. Bu yılda önceki yıllarda olduğu gibi 15 bin kişiyi iftar soframızda misafir edeceğiz. Daha bitmedi. Her yıl olduğu gibi bu yılda 28 ve 29 Ağustos 2017’de  Afyonkarahisar’daki şehitliğimizi ziyarete gidiyoruz. Afyon’daki şehitlerimiz ziyaretinde yine binlerce hemşerimizi burada buluşturacağız. Sevgili misafirlerimiz sizleri bu etkinlikler ile ilgili zaman zaman bilgilendireceğiz. Bu etkinliklerimizi bizden sonra bayrağı alan hemşerilerimiz ve gençler Giresunlular olarak devam ettirecek. Birliğimizi bozmayalım. İyi kini bu gün buraya zaman ayırıp geldiniz. Burada aile birliğimizi bir kez daha test ettik’ diye konuştu.

Akif Hamzaçebi: Giresunlular Beykoz’a değer katıyor

Başkan Ali Bilir, sahneye TBMM Başkanvekili CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi’yi Giresunlu hemşeri olarak davet etti.  Başkan Ali Bilir’in Giresunlu olarak sahneye davet etmesine memnun kalan TBMM Başkanvekili  Akif Hamzaçebi, ‘Beykoz’da STK en önemlilerinden bir tanesi Beykozlu Giresunlular Derneği. Dernek olarak sizlere Beykoz’a değer katıyor. Giresun’un tarihi ve kültürü ile Beykoz’un tarihi kültürü harmanlayıp, bugünlere getirdi. 30 yıl önce kurulan dernek 28. yıldır burada şenlik yapıyor. 28 yıldır beni buraya bizi davet ediyorlar. Bizde davete icap ettik katıldık. Bundan sonra davet etmeseler bile biz yaşadığımız ve sağımız elverdiği müddetçe aranızda olmaya devam edeceğiz. Çünkü Başkan Bilir, beni buraya davet ederken manevi hemşeriniz olarak davet etti. Bu gün burada bulunan binlerce Giresunlu hemşerilerimizi görüyorum. Çok güzel. İnan bugün çok daha fazla Giresunlu katılırdı. Ama programlarının yoğunluğu ve işlerinin akışı açısından buraya gelmek isteyip de gelemeyen bütün Giresunlu hemşerilerimi cani gönülden kutluyorum” diye ifade etti.

Cemal Öztürk: Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk de yapmış olduğu açıklamada: ’28’inci düzenlenen şenliğe katılmaktan dolayı çok memnun oldum. Burada gördüğüm ortam çok güzel. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın. Bakın bir tarafta horon, diğer tarafta davul, kemençe bütün hemşerilerimiz gönüllerince eğleniyorlar. En kötü gününüz böyle olsun. Değerli misafirler sevgili hemşerilerim bir biriniz ile kenetlenin. Gelenek ve göreneklerimiz ile birlikte kültürümüzü yaşatmaya devam edin. Bu şekilde biz bir birimize kenetlendikçe inan aramıza hiçbir şer gücü girmez. Bu etkinliği düzenleyen başta Sayın Ali Bilir’e ve yönetim kuruluna çok teşekkür ederim. Sizleri burada buluşturmuş. Hasret giderdiniz. Gönlünüzce eğlendiniz. Bizde derneğin bu güzel organizasyonu nedeniyle sizlerle birlikte olduk. Ayaklarınıza sağlık var olun’ dedi.

Hasan Turan: Düğünde cenazede biz varız

Son olarak Giresun Federasyonu eski Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Giresunlu Hasan Turan konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi. Sahneye Başkan Ali Bilir ile birlikte kol kola gelen Hasan Turan, ‘Değerli hemşerilerim. Düğünüzde biz varız. Allah geçinden versin ölümünüzde yine biz varız. Tabuta omuz verip inancımız gereği dini törenle katılıp aileyi teskin etmeye gayret ediyoruz. Beykoz’da Beykozlu Giresunlular Derneği Beykoz’un en eski sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi. Derneğimiz bundan önce birçok etkinlik yaptı. Etkinliklere katılarak siz değerli hemşerilerimiz ile birlikte olmaya gayret ettik. Bugün öyle yarında öyle olacak. Birliğinizi samimiyetinizi bozmayın. Hepinizi selamlıyor iyi eğlenceler diliyorum’ dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı