Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Gönül dostları Beykoz için kolları sıvadı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, geliri Beykoz’daki ihtiyaç sahiplerine bağışlanacak iftar yemeği düzenledi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, geliri Beykoz’daki ihtiyaç sahiplerine bağışlanacak iftar yemeği düzenledi. 

galeri isgonul dostlari beykoz icin kollari sivadi 4710

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, paylaşma ve bereket ayı olan Ramazan’ı vesile kılarak, geliri Beykoz’daki ihtiyaç sahiplerine bağışlanacak iftar programı organize etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine, İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, Gençlik Kolları Başkanı Arif Öksüz ve Kadın Kolları Başkanı Selma Sadıkoğlu, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, DEVA Partisi İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, Saadet Partisi İlçe Başkanı Muammer Koç, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Ayhan Uzunyayla, Refah Partisi İlçe Başkanı Tuncay Karadeniz, eski Belediye Başkanı Alaattin Köseler, iş insanı Erdinç Acar ile meclis üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vakıf yönetimi katıldı.

galeri isgonul dostlari beykoz icin kollari sivadi 6870

Program, Genç İHH Başkanı ve Kavacık Mevlana Cami İmam Hatibi Arif Öksüz’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kahraman tarafından okunan Ezan-ı Şerif ile birlikte ise yüzlerce kişi hep birlikte oruçlarını açtı.

galeri isgonul dostlari beykoz icin kollari sivadi 5965

“TOPLUMUMUZUN TÜM KESİMLERİ DESTEK OLDU”

Programın açılış konuşmasını yapan İHH İnsanı Yardım Vakfı Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, “Biz iftarımızı Beykozlu ihtiyaç sahiplerinin yararına düzenliyoruz. Efendimizin buyurduğu üzere, ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ düsturuyla burada toplandık. Toplumumuzun tüm kesimleri bu çağrımıza destek oldu. Her inançtan, her dünya görüşünden insan bir araya geldi ve Beykoz’da ne kadar ihtiyaç sahibine ulaşabiliriz düşüncesiyle bu iftara destek oldular. Başta bu organizasyon için desteğine esirgemeyen Beykozlu iş insanı Erdinç Acar olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum.” dedi.

“BEYKOZ’DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDAYIZ”

Beykoz’da her geçen gün ihtiyaç sahiplerinin arttığını belirten Tuncer, “Her sene, bir önceki seneden daha fazla kişiye ulaşmaya gayret ediyoruz. Saha ekiplerimizden gerçekten gözlerimizi yaşartacak notlar ve mesajlar alıyoruz. Soba yardımı için giden ekiplerimiz, bir annenin ‘Biz soğukta da dururuz. Benim çocuklarım aç. Gıda yardımı yaparsanız biz battaniyelere sarılır idare ederiz’ çığlıyla karşılaştı. Bu Beykoz’da oluyor. Biz komşularımızı sürekli ziyaret ederek onların ihtiyaçlarını gidermekle mükellef kılıyoruz. Her çağrıya kulak veriyoruz. Dünyanın dört bir tarafında mazlumların, mağdurların yanında olduğumuz gibi Beykoz’da da ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğumuzu ifade ediyorum.” dedi.

galeri isgonul dostlari beykoz icin kollari sivadi 7036

100 AİLEYE NAKDİ YARDIM

İftar vesilesiyle 100 aileye bin liralık nakdi yardımda bulunacaklarını söyleyen Ekrem Tuncer, Ramazan ayı vesilesiyle de gıda yardımı olarak yaklaşık iki bin aileye ulaştıklarını ifade etti.  

Program, İHH Temsilcisi Ekrem Tuncer tarafından geceye katkı sunan iş insanları adına Erdinç Acar ile Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal’a teşekkür plaketi takdim edilmesiyle devam etti. 

galeri isgonul dostlari beykoz icin kollari sivadi 8509

Siyasi parti temsilcilerin konuşmalarının ardından, Mustafa Çatal’ın yaptırdığı dua ile program son buldu.

galeri isgonul dostlari beykoz icin kollari sivadi 8851

galeri isgonul dostlari beykoz icin kollari sivadi 3187

galeri isgonul dostlari beykoz icin kollari sivadi 9634

galeri isgonul dostlari beykoz icin kollari sivadi 8378

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı