Hanefi Dilmaç Beykoz gündemini değerlendirdi

Hanefi Dilmaç Beykoz gündemini değerlendirdi

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, yerel basın temsilcileriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Basın mensuplarını evinin bahçesinde ağırlayan Dilmaç gündemde olan birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Dilmaç’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya yerel basın mensupları haricinde Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ile ilçe başkan yardımcıları Deniz Soytemiz, Fatma Aydın ve Yusuf Avşar katıldı.


Sağlık yatırımlarının önemi ortaya çıktı

Salgın süreci ile ilgili çalışmaları zaten biliyorsunuz Bu süreci gerçekten dünyaya örnek olacak şekilde atlattık. O dönemlerde eleştirilse de bizim iktidarımız döneminde sağlıkla ilgili yapılan çalışmaların hiçbirinin boş yere yapılmadığı bu süreçte ispatlanmış oldu. Hatta 45 gün gibi kısa bir sürede 2 hastane daha yapıldı.

Beykoz olarak süreci hafif atlattık

Virüsün Türkiye'ye yayılma merkezi İstanbul. En çok vaka görülen yer İstanbul. Beykoz olarak süreci en hafif atlatan ilçe biziz. Hasta sayımız az olduğundan yoğun bakımda hiçbir problem olmadı. Hastanemizde yoğunluğa rağmen bir yetersizlik meydana gelmedi. Bundan sonraki süreçte de üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Bilim Kurulunun talimatlarını gevşetmeden yerine getirmeliyiz. Normalleşme sürecine girdiğimiz bu günlerde sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor.

26 bin gıda kolisi dağıtıldı 

AK Parti teşkilatları olarak pandemi sürecinde evde kalan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız telefonla bayram dahil en az 3 defa arayarak hâl hatırlarını sorduk, bir sıkıntıları var mı yok mu dertlerini dinledik.  Ayrıca bu süreçte zor durumda olan İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza da Gıda yardımı konusunda müthiş bir performans sergilemiştir. Belediyemiz yaklaşık olarak 26 bin gıda kolisi dağıttı. Bunu sadece dağıtmak bile başlı başına bir iştir. Genel anlamda hükümet ve belediye olarak pandemi sürecinde çok iyi bir sınav vermiştir.

Beykoz Devlet Hastanesi yetersiz!

Beykoz Devlet Hastanesi'nin Beykoz'a yeterli olmadığına düşünüyorum. Bununla ilgili de küçük bir çalışma yaptık ama Beykoz’da maalesef suni gündemlerden bu konu çok ön planda tutulmuyor. İl Başkanımız Beykoz’a geldiğinde Başhekimiz bir brifing verdi. Hastanenin personel anlamda çok donanımlı ama fiziki anlamda yetersiz olduğunu gördük. Belediye Başkanımız ile bu konuları konuştuk. Tepeüstü Hastanesiyle birlikte bir bütün olarak çalışma yapacağız. Sağlık Bakanlığı ile de görüşeceğiz.

Plan süreci şeffaf bir şekilde yürütülüyor

Murat Başkanımızın Beykoz’a gelmesinde ki en önemli etken belediyecilik tecrübesidir. Genel Başkanımız özellikle Beykoz’un imar ve mülkiyet konusunda ki sıkıntıları bildiği için belediyecilik anlamında tecrübeli isim olarak Murat Başkanı buradan aday gösterdi. Ve kendisine de talimat vererek Çevre Bakanı ile bu dönem içerisinde Beykoz’un imar sorununun çözülmesini istedi. Belediyemiz de göreve geldiği günden bu yana ciddi bir çalışma yapıyor. Plan konusu akşamdan sabaha çözülecek bir iş değil. Mülkiyet olmayan yere plan yapamazsınız. AK Parti iktidarı döneminde önce 2B sorunu çözüldü. Halen daha yerlerini almayan, süreci uzatmak için mahkemeye gidenler var. Geri görünüm de plan mahkemeye gidilerek iptal edildi. Tekrar aynı sıkıntılar yaşanmasın diye belediyemiz içerisinde tüm siyasi partilerden temsilcilerin olduğu bir çalışma komisyonu kurdu. Süreç çok şeffaf ve objektif bir şekilde yürütülüyor. Başka yerde 13 kurumdan görüş alınırken Beykoz’da plan yapılabilmesi için 64 kurumdan görüş alınıyor. Biz her şeye rağmen bu dönem bu sorunu çözmek zorundayız. 20 yıldır iktidardayız plan sorununu çözemedik diyemeyiz.

Su faturası gönderiyorsan yetkim yok diyemezsin! 

Riva Deresi’nde 3 kamu kurumun sorumluluğu var. DSİ ıslah çalışmasını yapmak zorunda yetki onda. Riva Deresinde atık su temizliği de İBB’nin sorumluluğundadır. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çıktı ‘yetki bizde değil’ diye açıklama yaptı. Eğer İSKİ o bölgede yaşayan insanlardan içme suyu ve atık su bedeli alıyorsan senin o bölgede sorumluluğun var demektir. Sen bu insanlara su faturası gönderiyorsan benim herhangi bir yetkim yok diyemezsin. Eğer yetkileri yoksa son günlerde niye Riva’dalar. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Şubat ayında Beykoz Belediyesi ziyaretinde Riva Deresi, Göksu Deresi ve Tokatköy Deresi gündeme getirildi. Toplantı sonunda Mart ayı içerisinde dereler gündemiyle ortak bir toplantı yapılması yönünde ortak bir karar alındı. Eğer yetkin yoksa o zaman neyin ortak çalışmasını yapacaktınız. Bütçem yok, benim imkanlarım yetmiyor de ama burası benim sorumluluğumda değil diyerek kaçma. İBB’ye rağmen bu sorun çözülecektir. Çevre Bakanımız da bu konuda açıklama yaptı zaten. Şimdi İBB yetkilileri de bölgede göstermelik çalışma başlattı. Bakanlık Riva’yı yapıyor. İBB’de en azından hizmet olarak Göksu deresi ile ilgili çalışmayı yapsın bizde alkışlayalım.

Baklacı Koronavirüs Mezarlığını siyasi malzeme yapmadım

İBB tarafından Baklacı Mahallesi’nde Korona Mezarlığı yapıldı hepiniz de haber yaptınız. O zaman ilçe Başkanı olarak bana çok yüklenildi. Vali beyin talimatıyla İBB Mezarlık Daire Başkanı, Kaymak bey, Aydın Düzgün ve ben toplantı yaptık. Benim için en kolayı bunu siyasi malzeme olarak kullanıp eylem yapanların önüne geçer, burası olmaz diyerek İBB’yi protesto ederdim. AK Parti’nin en yüksek oy aldığı yere koronavirüs mezarlığı yaptırılıyor diye yaygara çıkarabilirdim. Ama yapmadık. Bununla ilgili benim ağzımdan bir açıklama duydunuz mu? Bu konuda bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz ve sahip çıktık. Ölen insanlarımız sizin bizim akrabalarımız, eşimiz dostumuz.

Çekmeköy’den Başkan Yardımcıları müdürler atanırken neredeydiniz!

Beykoz’da ‘Zeytinburnulu’ algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Başkan yardımcılarının, müdürlerin hep dışarıdan geldiği söyleniyor. CHP’de buradan kendine siyasi rant devşirmeye çalışıyor. AK Parti İlçe Başkanı olarak da beni de bu konulara müdahale etmediğim için eleştiriyorlar. Oturdum tek tek müdürlerin hepsini inceledim.  Baktım kaç tanesi Zeytinburnu’ndna gelmiş. Orada oturan arkadaşlardan sadece bir tane müdür getirmiş. Bir de basın danışmanı Enes var. Zabıta Müdürü’ne çok tepki gösterildi. Adam doğma büyüme Beykoz Poyrazlı. Başkan kendi ekibini kendi kuracak, bizlerde hizmetleri göreceğiz ve değerlendireceğiz. Bende başka yere belediye başkan adayı olarak gitsem yanımda illa ki çalışacağım isimleri götürürüm. Beykoz Belediyesi’nde 23 tane müdürlük var. Çekmeköy’de oturan kaç tane müdür var bir bakın. Biz Çekmeköy’deki o kişileri buraya getirmek için özel müdürlükler açtık. Oradan gelen Başkan Yardımcıları ve müdürler atanırken şuan konuşan bu arkadaşlar o zaman neredeydi. Niye haberler yapılmadı. Daha çok Beykozlu olması lazım tabiki en çok arzu ettiğimiz şey budur. Ama bir önceki dönemle bu dönemi karşılaştırdığımızda dışarıdan gelen müdürlükleri araştırın.

Kardeşlik hukukumuza fitne sokmak istiyorlar! 

Meclis Üyeleri ile Belediye Başkanı arasında sıkıntı olduğu söyleniyor. Bizim AK Parti teşkilatındaki kardeşlik hukukunu hayal edemeyecek insanlar aramıza fitne sokmak istiyorlar. Bizim hukukumuzu onlar tasavvur dahi edemez. Konuşanlar da kendi kalitesini düşürüyor. Herkes konuşması gereken yerde konuşacak. Yapamıyorsa da gereğini yapacak. Hanefi Dilmaç bunu geçmişte yaptı. Biz orada burada değil bir araya geldiğimiz de çatır çatır kavga eder, oradan çıkınca da birbirimize sarılır aleyhimizde konuşmayız. Eğer meclis üyesi arkadaşlarımız böyle bir şey yapıyorsa size veya dışarıda bunları konuşuyorsa ayıp ediyorlar. Kendi evimizin içinde de sıkıntılar olmuyor mu oluyor. Ama kamuoyunda yansıtıldığı gibi kesinlikle böyle bir şey yoktur.

Hizmet binaları için rapor hazırlattırılıyor 

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ile ilgili bir rapor hazırlandı. Binanın çürük olduğunu ortaya çıktı. Burası ya güçlendirilecek yada yıkılacaktır. Bu konuda belediyemiz en doğru kararı verecektir. Aynı şekilde Kavacık’daki Hizmet Binası ile ilgili de şuan üniversiteye rapor hazırlattırılıyor.

Belediyenin kasasında hiçbir zaman 1,5 milyar para olmadı 

Beykoz Belediyesi’nin kasasında hiçbir zaman 1,5 milyar parası olmadı. 5 yıl içinde 2B’lerle ilgili taksitler ödendikten sonra kasaya girmesi beklenen para 800 milyon, 1 milyar arasıdır. Dönem başlarında kasada 500 milyon gibi bir paranın olduğunu biliyorum. Şimdiye kadar 200 milyonluk ihale yapıldığı söyleniyor. Çöp, araç kiralama gibi bazı büyük ihaleler var bunlar 2-3 yıllık olur. Yapmış olduğun ihale sonuçlanmadığı sürece o para ödenecek anlamına gelmez. Hakedişe göre olur. 200 milyon içinde hangi ihaleler var süreleri nelerdir bunları tam bilmediğim için yorum yapmak yanlış olur.

Sataloğlu’nun yaptığı merdiven altı siyasettir

Cemal Sataloğlu’nun yaptığı şeyler hiç doğru şeyler değil. Kendisini meclis üyesi ve denetim komisyonu üyesi. Şu konuştuğu şeyler, mecliste konuşulması gereken şeyler. Denetim görevi demek öyle mahrem bir şeydir ki belediyenin tam mahremini biliyorsun demektir. Peki bu yapmış olduğu açıklamalar böyle mi yapılır yoksa gelir meclis kürsüsünden mi yaparsın? Ben diyorum ya merdiven altı siyaseti bu o işte. Bugün bu konuştukların seni popüler edebilir, ama yarın bu durum tam tersi döndüğünde başta kendi arkadaşları bundan siyasi rant elde etmeye çalışıyor der. Kendi arkadaşları bunu söyler. İlçe Başkanı çıkar konuşur anlarım ama Denetim komisyonunda olan bir kişi böyle yapamaz. İlgili Başkan Yardımcısıyla konuştum. Bu firma sanki yeniymiş gibi söyleniyor. Bu firma 5-6 yıldır belediyenin ihalelerini alıyor.

İşlerine baksınlar!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in benimle ilgili konuşuyorlar ya. Onlara şunu tavsiye ediyorum. İşlerine baksınlar. AK Parti’de üye sayısı 50 bini buldu. Biz gece gündüz işimizi yapmaya çalışıyoruz. Belediyemizin yapmış olduğu hizmetleri de yakında zaten göreceksiniz. Dün gittim yapılan işleri yerinde gördüm. Başkan Yardımcısı olduğum dönemde o sahile 3 yıl baktım. Biz yapmadık kardeşim, adam geldi yaptı. Riva’ya gidin o plajı görün. Allah ondan yüz bin kere razı olsun. Ben çoluk çocuğumu o plaja göndereceğim. Dört dörtlük hijyenik bir ortam oluşturulmuş.

Birlikteliğimiz bize başarıyı getirdi 

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı olarak Cumhurbaşkanımızdan iki defa öldük aldık. Bu başarı başta kadın ve gençlik kollarımız olmak üzere yönetim kurulu, meclis üyeleri ve mahalle teşkilatlarımızın özverili çalışmasının sonucudur. Aralarında kavga olan bir teşkilatta bunlar olmaz. Kendi içimizde konuşur, tartışırız ama çoğunluğa uyarız. Bu birliktelik bize başarıyı getirdi. İlla ki hatalarımız var. Gerektiğinde özür dileriz, bunlar bizi küçültmez büyütür.

Kendisine hiç yakıştıramadım

İBB ve Beykoz Meclis Üyesi Gülay Demirel’in yapmış olduğu paylaşımı kendisine hiç yakıştıramadım. Bu konuda açıklama yapacaktık ama bu laf ona yeter. Eğer halen daha bu paylaşımının arkasındaysa demek ki kutsal değerlerimize bu kadar değer gösteriyor. Bu konuda çok büyük yanlış yapmıştır.


Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.