Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Harun Alkan, Beykoz'un gururu oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Hafızlık Tespit Sınavları'nda bölge birincisi olan Harun Alkan, Beykoz'un gurur kaynağı oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 10-18 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılan “Hafızlık Tespit Sına

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Hafızlık Tespit Sınavları’nda bölge birincisi olan Harun Alkan, Beykoz’un gurur kaynağı oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 10-18 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılan “Hafızlık Tespit Sınavları”nda Beykoz Elmalı Kur’an Kursu öğrencisi Harun Alkan Erkek kategorisinde bölge birincisi oldu. Büyük bir maratonun ardından hem hafız hem de bölge birincisi olan Harun Alkan, Beykoz’un gurur kaynağı oldu.

Yarım asırdır hafız yetiştiren Elmalı Kur’an Kursu, son yapılan çalışmalarla modern bir binaya kavuşarak A Grubu bir Kur’an Kursu özelliğine de kavuşmuştu. Öğrencileriyle bire bir ilgilenen öğreticiler bu fedakârca yaptıkları çalışmalarının meyvelerini de bu birincilikle almaya başladılar.

Beykoz İlçe Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada; “Harun Alkan’ın birinciliğinde özellikle emekli din görevlilerinden Yusuf Kızıltoprak, Örnekköy Bilal-i Habeşi Camii İmam-Hatibi İbrahim Yıldırım ve Kur’an Kursu yöneticisi Hulusi Işıldak’ın büyük emek ve gayretleri her türlü takdirin üzerindedir. Başta ailesi olmak üzere öğrencimizi ve öğreticilerimizi tebrik ediyoruz. 8-9 Ağustos 2017 tarihlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nda yapılacak olan “Hafızlık Yarışması Türkiye Finali Ön Elemesine” katılacak olan öğrencimize başarılar diler, emeği geçenlere teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.