Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Hayırlı işlere 'Evet'

Bu ülkede ne yapılsa Hayır modası devam ediyor. Var olanlar ve yok olanlar ikiye ayrıldı. Bir tarafta siyaseten ve fikren bitmek üzere olanlar geçti, diğer bir tarafa da siyaseten ve…

Bu ülkede ne yapılsa Hayır modası devam ediyor. Var olanlar ve yok olanlar ikiye ayrıldı. Bir tarafta siyaseten ve fikren bitmek üzere olanlar geçti, diğer bir tarafa da siyaseten ve fikren bu ülke için varım diyenler.

Prangalardan ve içerideki şer güçlerden arınıp kendine gelen AK Parti ve MHP bu darbe anayasasının değişip sistemin yenilenmesi gerektiğini söylerken, halen prangaları olan yönetenlerin yönetildiği CHP ve HDP diğer bir tarafta saf tuttu.

Fakat bir arkadaşım “Bırak kardeşim hayır desinler de hayatlarında onlarında bir hayırı olsun” dedi ve bizi güldürdü. Fakat öyle değil. Bunların hayırlarında dahi şer var yeter ki ülkeye bir çivi çakılsın hemen karşısındalar.. Daha dün CHP ve HDP beraber miting yaptı ses seda çıkmadı… Niye evet diyeceğimi düşündüğüm zaman PKK’nın hayır demesi dahi benim evet dememe bir sebep diye düşünüyorum..

İddia ediyorum niye hayır dediklerini bile bilmiyorlar. Tutturmuşlar on sekiz yaşındaki çocuktan milletvekilimi olur. Millet olandan vekilde olur.. Sen yapma kardeşim senin savunduğun siyasi partiye de yaptırma. Yirmi yaşında eline silah alıp askere giden savaşan bir genç, on sekiz yaşında düşünen bir beyin, fikir üreten bir genç niye olmasın.. Seksen yaşında başbakan oluyorsa dünyayı yönetiyorsa seksen mi on sekiz mi diye sormak lazım… On sekiz yaşında vekil olacak diye bir mecburiyette  yok, seçme hakkı veriliyor seçme hakkı veriyorsak seçilme hakkı da doğal olarak vermek lazım.

Söylenecek o kadar çok şey varki adam gibi bir muhalefet yapsalar da direk olmaz ve hayır propagandası yerine alternatif bir fikir üretseler daha iyi olmazmıydı.. Cumhurbaşkanı sisteminde iki taraf var, biri Türkiye’nin ileri hamlelerini yapmasına taraf Ak Parti ve MHP, diğer tarafta her şeye hayır diyen CHP ve HDP

Tabii bunların her şeyde önlerinde kalkan yaptıkları Atatürk bu gün yaşasaydı acaba bu şaklabanlara kendilerini halkın üst sınıfı gören alçaklara acaba ne yapardı? Evetçilere bir saldırı başladı. Futbolcuymuş, sanatçıymış, memurmuş vs…  Hani demokrasi, düşünce özgürlüğü. Aynı kişiler Hayır dese şakşakçılık yapardınız, konu sizin istemediğiniz tarafla birlik olmalarımı.

Yıllardır her türlü terör örgütü desteklendi çığırtkanlık yapıldı.. Şimdi susun ve halkın sesini dinleyin konuşmalara pranga vurmaya çalışmayın. Hayatınızda ilk defa hayır peşinde koşuyorsunuz heralde fakat bu hayırada evet deyin halkın yanında olun yukarılardan seyretmeyin..

Niye evet veya hayır diyeceğimizi iyi incelersek zaten yok rejim değişikliği, yok tek adamlık falan bunların safsata olduğunu, devleti kilitlemenin bittiğini, dişlilerin yerine oturduğunu görmemek mümkün değil..

Bakın şer güçler nasıl birleşti bütün hepsinin aynı olduğu nasıl ortak beyanlarından belli. 12 terör örgütü ortak bildiri yayınladı. ‘Terör örgütleri DEAŞ, PKK ve FETÖ’den sonra, dokuz terör örgütü daha referandumda ‘Hayır’ kampanyası yürüteceklerini açıkladı. Geçen yıl HBDH adında PKK’yla ittifak yaptıklarını açıklayan MLKP, TKP/ML, THKP–C/MLSPB, TİKB, MKP, TKEP-LENİNİST, DKP, YRK ve Devrimci Karargah örgütleri, dün Kandil’deki terör kamplarından ortak bir bildiri yayınlayarak Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin geçmemesi ve sandıktan ‘Hayır’ çıkması için eylemler başlatacaklarını duyurdu.’

Aslında buradan yazmam gereken başka konular vardı fakat tüm dünya cihan devleti olma yolunda giden ülkemize karşı birleşip hayır kampanyalarına destek verirken Almanya’nın Hollanda’nın Havaalanı pastasından Türkiye’nin pay alacağı için hazımsızlanırken bu milletinin kararını en doğru şekilde verip  Avrupa’ya sağlam bir Osmanlı tokatı  vuracaktır.

Kalın sağlıcakla…

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.