Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Hızır Yılmaz verdiği sözü yerine getirdi!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Yenimahalle halkına verdiği sözü seçimi kazandıktan sonra yerine getirdi.

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Yenimahalle halkına daha önce vermiş olduğu sözü seçimi kazandıktan sonra yerine…

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Yenimahalle halkına verdiği sözü seçimi kazandıktan sonra yerine getirdi.

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Yenimahalle halkına daha önce vermiş olduğu sözü seçimi kazandıktan sonra yerine getirdi ve partisinin ilk toplu üye kaydını Yenimahalle’den başlattı!

Yenimahalle’deki Hıdır Kıraathanesi’nde gerçekleşen üyelik toplantısına, CHP Beykoz ilçe teşkilatının yeni yönetimi, CHP’li üyeler ile Yenimahalle halkı katıldı.

“CHP’ye üyeliğimiz yapılmadı” şikâyeti

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, daha önce aynı kıraathanede yaptığı bir toplantıda, kendisine “CHP’ye üyeliklerimiz yapılmadı, üyeliklerimiz geçirilmedi” şeklinde şikâyette bulunan Yenimahalle sakinlerine bir söz verdiğini hatırlatarak, şunları söyledi: “ O zaman Yenimahalle sakinlerine, CHP’nin, Cumhuriyeti kuran bir partinin hiçbir vatandaşını birbirinden ayıramayacağını, ayırmaması gerektiğini, ilçe başkanları ve ilçe yöneticilerinin öyle bir tavır içerisinde olmaması gerektiğini söylemiş ve “ayırmak”tan ziyade, gerekli duyarlılıklar eksik olduğu için böyle bir izlenim ortaya çıktığını belirterek, kendilerine söz vermiştim. Onlara, ‘mazbatamı aldıktan sonra, ilk üye kaydımı Yenimahalle’den başlatacağım’ dedim.

CHP’ye kim üye olmak ve el vermek istiyorsa, onlar bizim başımızın tacı. CHP’den hiç kimsenin başka bir vatandaşımızı kabul etmeme gibi bir lüksü yoktur. CHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temelidir. Bu temelde de yurdumuzun doğusundan batısından, güneydoğusundan, Karadeniz’inden, Ege’sinden, Marmara’sına kadar herkesin hakkı ve harcı olduğunu savunmuşumdur. CHP, ulus devletin birlik temellerinin harcıdır. Ulus devlet, hiçbir vatandaşını inancından, mezhebinden, etnik kimliğinden, bölgesindeki farklılıktan dolayı ayrı göremez.

Ayırım yapmayı ayıp sayarım

Yenimahalleli vatandaşların geçmişte ilçe yönetimleri ile yaşadıkları bu sorunun iletişim eksikliğinden kaynaklanabileceğini ifade eden Yılmaz, “ama ben bütün yöredeki insanların eşit dağılımlı oylarından ilçe başkanı oldum. Bunun da keyfini yaşıyorum. Ayırım yapmayı ayıp sayarım, eksiklik olarak görürüm. Ben, yurdun çeşitli yerlerinden gelmiş ve bir ses mesafesinde olan insanların beraberliğine ‘hemşericilik’ diyorum. İnsanlar doğdukları yörelerden dolayı hemşeri olmazlar. Bulundukları ortamlarda hastası olduğu zaman ilk sesinin ulaştığı kişi hemşeridir; hastası olduğu zaman kendisine ‘geçmiş olsun’ diye gelen kişi hemşeridir” dedi.  

Yenimahalle halkına seçimin öncesinde kendilerini üye yapma sözü verdiği kıraathanede, “tek kişi de üye olsa, burada sözünü yerine getirmiş olmanın onurunu yaşayacağı” açıklamasını yapan CHP İlçe Başkanı, hazır bulunanların istek ve görüşlerini dinleyerek, kendilerini cevapladı.

Önceki yönetim tarafından dışlandıklarını ifade ettiler

Hızır Yılmaz’ın talebi üzerine söz alan bazı vatandaşlar, eski ilçe yönetimleriyle yaşadıkları sorunları ifşa ederek, bazı arkadaşlarının partiden istifa etmek durumunda kaldıklarını belirttiler.

Partilerine hizmet için çok çalışmış olmalarına rağmen, dışlandıklarını kaydeden eski CHP’liler, Hızır Yılmaz’a eski üyeleri yeniden kazanmak için samimi olup olmadığı, kendilerine gerekli güveni verip vermeyeceği açıklamasında bulunmasını istediler.

Yakınmalarınız var ise, önce üye olacaksınız

Hızır Yılmaz, bu talebi şu şekilde yanıtladı: “Size üyelik kapısını açıyorum. Yakınmalarınız varsa, önce üye olacaksınız, elinizi en azından taşın altına koyacaksınız.”

Konuşmasında ön seçimin önemine de değinen Yılmaz, “ örgütün olmadığı hiçbir şeyin altına imza atmam” dedi.

Yılmaz’ın verdiği sözü telefonuna kaydetti

CHP İlçe Başkanı’nın bu sözü üzerine eski bir CHP üyesinin, verilen bu sözü, telefonuna kaydetmek istediğini özellikle belirttiği gözlendi.

Tek bir ayırım yapacağız…

Hızır Yılmaz, yapacakları tek bir ayırım olduğunu belirttiği konuşmasında, şunları söyledi:     “ Taahhüdümüz hiçbir ayırım yapmamaktır. Hiçbir ayırım yapmadan tek bir ayırım yapacağız: Sosyal yönetim anlayışı içerisinde hakkını bugüne kadar yerel yönetimlerden alamayan herkes hakkını alacak. Burada tek ayırımımız, ‘ bugüne kadar soyanlar’ ve ‘bugüne kadar hakkını alamayanlar’ şeklinde olacak. Başka partilere oy vermiş olsa dahi, biz yönetimi aldığımız zaman, AK Parti zihniyetinden hakkını alamayan vatandaşlarımız, inançları, etnik kimlikleri ne olursa olsun CHP yerel yönetiminde hakkını alacak; biz o duruşu göstereceğiz.

En demokratik tüzük CHP’nindir

Hızır Yılmaz, şu an en demokratik tüzüğe partinin CHP olduğunu da ifade ederek, “Tüzük Kurultayı’nda çağa uyan çok önemli adımlar attık; atamadığımız bazı adımlar da Seçim Yasası ile ilgili olanlardır. Çünkü siz, tüzükte yapmak istediğiniz değişiklikleri ancak Seçim Yasası’na uygun olarak yapabiliyorsunuz çünkü yasalar tüzüklerin önünde” dedi.

Mahalle temsilcisi olmayacak

Yeni yönetimlerinde mahalle temsilcisi sistemini kaldırarak, mahalle yürütme kurulları oluşturacakları hatırlatmasını da yapan Yılmaz, “bu kişileri siz seçeceksiniz, biz seçmeyeceğiz. Ya örgüt ile beraber bu işi yapacağız ya da ben bu işi yapmam” açıklamasında bulundu.

Çok olsun, benim olsun

CHP İlçe Başkanı, kendi yönetimleriyle birlikte, “az olsun, benim olsun” zihniyetinden, “çok olsun, benim olsun” zihniyetine geçiş yapıldığını da sözlerine ekledi.

Biz, iade-i itibar için buradayız

Daha önce istifa etmiş olan eski bir CHP üyesinin “onurlarının çok kırıldığını ve bu nedenle partiye tekrar üye olmak istemediklerini” belirtmesi üzerine ise Hızır Yılmaz,“ biz sizlerin onurunu iade etmek için buradayız” dedi.

Üye kaydı yapıldı

Yapılan toplantıların sonunda ise, partiye üye olmak isteyen vatandaşlar, kayıtlarını yaptırdılar. İlk üye, Seyfi Özdoğan oldu. Bazı partililer ise, daha önce istifa etmiş olan arkadaşları ile görüşerek, CHP İlçe binasında Yılmaz’ı ziyaret edeceklerini ve üyelik konusunu orada tekrar görüşeceklerini belirttiler.

Haber: Arzu Başlantı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı