Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Hüseyin Okumuş iddialara cevap verdi

Beykoz Belediyesi 6.Dönem Meclis Üyesi Hüseyin Okumuş, İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın kendisi için söylediği iddiaya cevap verdi.

Beykoz BelediyeSİ 6.dönem Meclis Üyesi ve eski CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Okumuş;…

Beykoz Belediyesi 6.Dönem Meclis Üyesi Hüseyin Okumuş, İlçe Başkanı Şevket Arıkan’ın kendisi için söylediği iddiaya cevap verdi.

Beykoz BelediyeSİ 6.dönem Meclis Üyesi ve eski CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Okumuş; CHP’nin olağan kongresinde İlçe Başkanı Arıkan’ın adaylık konuşması sırasında söylediği, ‘Hüseyin Okumuş, muhtarlardan sorumlu başkan yardımcımız. Hangi muhtara gitmiştir, hangi muhtarın çayını içmiştir?’ iddiasının doğru olmadığını ve Arıkan’ın çarşaf liste ile seçilen kendisi gibi yönetim kurulu üyelerini bu tarz konuşmasıyla haksız konuma düşürdüğünü ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan CHP Olağan Kongresi’nde tüzük gereği kendilerinin konuşma hakkı olmadığını, Şevket Arıkan’ın basın karşısında ismini kullanarak suçlama yaptığından ötürü basını tercih ederek cevaplama yöntemi belirlediğini söyleyen Hüseyin Okumuş; ‘Eğer örgüt içinde bu ithamlarda bulunsaydı, örgütte cevap verirdim. Basın karşısında o gün ismimi kullandığı için basınla cevap veriyorum ve siyasi hayatımda da ilk kez basına demeç verme ihtiyacı duydum’ dedi.

Mağdur edebiyatı oynadı…

CHP yönetim kurulu üyelerinin ‘neden’ olağanüstü kongre kararı aldığını birçok sebebe bağlı olarak anlatan Hüseyin Okumuş, şunları ifade etti: “Yönetim kurulu üyeleri olarak iki farklı listeden geldik. İlk seçildiğimiz süreçlerde ilçe başkanımız hepimize eşit mesafede olacağını, kucaklayacağını söylemişti ve böylece yönetim kurulu üyeliğimiz başlamıştı. Bunun akabinde de parti içerisinde ilçe başkan yardımcısı, ilçe sekreteri, eğitim sekreteri bunların yönetim kurulu çerçevesinde oylama ile yapılmıştı. Bu oylamalar yapılırken taraf olmadığını söyleyen Sayın Şevket Arıkan, sürekli içimizden biriyle yani kapılar arkasında taraf oldu. Bizler bu tavrından dolayı rahatsızlığımızı her seferinde kendisine söylemişizdir. Onun peşine başkan yardımcılarını da kendisi belirledi. Beni de muhtarlardan sorumlu başkan yardımcısı olmamı kendisi yazmış. Bende kendisine; ‘Ben başkan yardımcılarının oylamayla, seçimle yapıldığı takdirde görev talep edeceğim ama bunu siz kendiniz belirliyorsanız bunu görev kabul etmiyorum’ diyerek sadece yönetim kurulu üyesi olarak kalmak istediğimi söylemiştim. Bunları yazılı dilekçe ile de bildirdim. Fakat kendisi ben hala o görevdeymişim gibi o günkü konuşmasında; ‘Hüseyin Okumuş, muhtarlardan sorumlu başkan yardımcımız. Hangi muhtara gitmiştir, hangi muhtarın çayını içmiştir?’ gibi bir mağdur edebiyatı oynadı”.

Belediye Başkanlığı görevini unutamadı…

Muhtarlarla diyalogunun uzun yıllardan beri var olduğunu, belediye meclis üyeliği yaptığı dönemlerde muhtarların yanına giderek sıkıntılarını dinlemiş ve onların sıkıntılarını belediye meclisine taşımış biri olduğunu da sözlerine ekleyen Okumuş; “Yönetim kurulu üyesi olduğum dönemlerde Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu’yla da belli sıkıntılarda görüşmelerimiz olmuştur. Fakat, Sayın Şevket Arıkan hiçbir muhtarla kendisi görüşmediği, hiçbir muhtarın yanına gidip çayını bile içmediği, derdiniz var mı demeyip görüşmediğinden dolayı bunları kendisi bilemiyor, öğrenemedi de. Önce şunu sorgulamak lazım; siz çalışma süreniz boyunca kaç tane muhtara gittiniz? Sayın Şevket Arıkan yönetim kurulunu çalışma sürecinde yok saydı, kendini tek adam olarak gördü. Belediye Başkanlığını halen unutamamış, bizleri müdürleri olarak gördü. Çalışma yöntemini de bunun üzerinde uyguladı. Somut bir örnek verirsek, belediyede planların oylaması yapıldı. Bu oylama yapılmadan önce CHP meclis grubunun vereceği karar, CHP’yi bağlar. CHP’yi bağlayan kararda sadece bizler CHP meclis grubunun vereceği karara etki edemeyiz. Böyle önemli bir görüşmeler yapılmadan önce bu konunun yönetim kurulu tarafından tartışılması gerektiğini fakat bunun kesinlikle yönetim kuruluna gelmemesi dikkatimizi çekmiştir. Bu süreci uzak tuttu ve tek başına bu süreci geçirmeye çalıştı. Kendisi bu görüşmelerden 1 gün öncesi yüzeysel olarak ret kararı aldık, diye ufak bir açıklama yaptı. Ret kararı aldığının ertesi günü 10 çekimser oy, 1 ret oyu çıkmıştı. Biz buna bir anlam veremedik. Şundan dolayı; belki belediye meclisinde bulunan arkadaşlarımız belki bilmeyebilirler, ilk defa meclis üyeliği yapıyorlar ve içlerinde tecrübe olarak yönlendirecek ilçe başkanımızdan başka kimse yok. İlçe başkanımız; belediye başkanlığı yapmış, meclis başkanlığı yapmış bu kadar tecrübeli bir insan belediye meclis grubunun almış olduğu grup kararının ertesi gün tekrar müzakere edilemeyeceğini bilmiyor muydu?” dedi.

“Kongrede, ‘Beni çalıştırmadılar’ dedi. Ben şimdi söylüyorum, yönetim kurulu üyelerimizden kaç tanesi komisyonları kurdu? Kuranların icraatleri nelerdir? Kendisinin yaptığı çalışmalar hakkında inanın ben bilgi sahibi değilim” diyen Okumuş, Arıkan’nın kendisini sütten çıkmış ak kaşık gibi tertemiz birisi ilan ettiğini belirtti. Durup dururken kongre kararının alınmadığının altını çizen Okumuş; “Sayın Şevket Arıkan’ın söylemleri çok etkilidir. Harika konuşur, konuşması bitince ayağa kalkıp alkışlamak istersiniz. Geçmişte de, belediye başkanlığında da bu böyleydi. Ben şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu güzel söylemlerini eyleme geçirebilseydi, inanın belediyeyi 5-6 dönem Şevket Arıkan’ın elinden kimse alamazdı” diyerek yeni yönetim kurulu üyelerinin halka inmesi ve ivme katan işler yapmasını temenni etti.

Haber: Burcu Çelik

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı