İBB Beykoz’da 150 bin fideyi toprakla buluşturuyor!

İBB Beykoz’da 150 bin fideyi toprakla buluşturuyor!

İBB, Beykoz’daki çiftçilere ücretsiz sebze fidesi dağıttı. Fide Beykoz’un köy meydanlarında üreticiyle buluşturuldu. Verilen fidelerle, tarımsal üretimde çiftçilerin maliyeti, önemli ölçüde azaltılıyor. Aynı zamanda satılamayan ürünlerin, İBB tarafından hal fiyatları üzerinden alımı da garanti ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), “Sebze Üretim Seferberliği Projesi” kapsamında, Beykoz’un da aralarında olduğu İstanbul’un köylerinde yaşayan çiftçilere ücretsiz fide dağıttı. Beykoz’a bağlı köylerde dağıtılan fideden tonlarca ürün alınması öngörülüyor.

Dağıtılan fideler, dekar başına köylülere bin liraya varan katkı sağlıyor. Böylece İstanbul genelinde dayanışmacı bir gıda ve tarım rejimi kurulması amaçlanıyor. Üretimin İstanbul içinde ve merkez bölgelere en fazla yarım saatlik mesafede olması, tarladan ürününü toplayıp sofrasına koymak isteyen yurttaşlara da büyük kolaylık sağlıyor.

“DESTEK SİZDEN ÜRETMEK BİZDEN”

Cumhuriyetköy Mahalle Muhtarı Ali Durmuş çiftçilere ücretsiz sebze fidesi dağıtımı ile ilgili yaptığı açıklamda yetkililere teşekkür ederek, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerde yapılan sebze fidanı toprakla buluşuyor. Tohumdan sofraya desteklerinden dolayı yetkililere sevgi ve saygılarımla teşekkür ediyorum. Çeşitli cins ve çeşitteki 150 bin fide sayın başkanımız sayesinde toprakla buluşuyor. Destek sizden üretmek bizden.  Çalışmak, çalışmak, çalışmak… Üretmek, üretmek, üretmek…”

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Murat yesilyurt

    İBB nin fida yardımı il disinida kapsiyormu biz İstanbul'da hikamet ediyorum ama Kırşehir'de arazim var bu yardımdan faydalanabilirsiniz Teşekkürler

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.