İBB Beykoz’da 65 yaş ve üstüne parkları kapattı! Ankara açtı!

İBB Beykoz’da 65 yaş ve üstüne parkları kapattı! Ankara açtı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta sonu da 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara parkları açarak ücretsiz maske dağıttı. Beykoz başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait parkların kapalı olması ise 6 saatliğine sokağa çıkma izni verilen 65 yaş ve üzeri vatandaşların tepkisine neden oldu.

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü vatandaşlar geçtiğimiz hafta 11.00-15.00 saatleri arasında getirilen serbestlik ile uzun zamanın ardından sokağa çıktı. 11 Mayıs'ta gerçekleşen kabine toplantısının ardından koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağının detaylarını paylaşmıştı.

SAAT 12.00’DE BEYKOZ’DA SOKAĞA ÇIKMA BAŞLADI

Meteorolojik verilere göre 17 Mayıs pazar günü hava sıcaklıklarının yüksek seyredeceğinin değerlendirilmesi üzerine 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma saatleri değiştirilerek 12.00-18.00 saatleri arası olarak belirlenmişti. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar saat 12.00 gibi Beykoz’da sokağa çıkmaya başladı.

İBB PARKLARI KAPALI

Mayıs ayı sıcaklıklarında rekorun kırıldığı bugünlerde 6 saatliğine sokağa çıkma izni verilen  65 yaş ve üzeri vatandaşların rahat nefes alabilecekleri İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Hidiv Kasrı, Küçüksu Çayırı, Dedeoğlu Parkı ve Beykoz Korusu gibi park ve bahçelerin kapalı olması tepkiye neden oldu.

“SOKAKLARDA GEZİYORUZ”

İBB yönetiminde olan parkların kapalı olmasına ilişkin yetkililerle yapılan görüşmeler neticesinde koronavirus tedbirleri kapsamında kapalı tutulduğu belirtildi.  Yaklaşık 2 aydır dışarı çıkmadıklarını söyleyen vatandaşlar da, "İzin günümüzde parklara gitmek istedik fakat kapalıydı. Çocuklara açtınız ama bizim suçumuz nedir? Bize neden açmıyorsunuz? Biz de sokaklarda geziyoruz." ifadelerini kullandılar.

BEYKOZ BELEDİYESİ PARKLARI DEZENFEKTE ETTİ

Beykoz Belediyesi ilçe sınırları içerisindeki parklarda ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. İBB’ye ait parklara giremeyen 65 yaş ve üstü vatandaşlar da maskelerini takarak Beykoz Belediyesine ait Orhan Veli Parkı gibi diğer parklarda yürüyüş yaparak dinlenme alanlarında vakit geçirdi. Sosyal mesafeyi koruyarak parklarda sıcak havanın tadını çıkardı.

65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARDAN MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜR!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 17 Mayıs Pazar günü saat 12.00-18.00 arası sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılan 65 yaş ve üstü vatandaşlara geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta sonu da parkları açarak ücretsiz maske dağıttı. Maske alan 65 yaş ve üstü vatandaşlar hizmetten dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.