İBB Beykoz’da yıkım için harekete geçti

İBB Beykoz’da yıkım için harekete geçti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri Beykoz Sahili’nde bulunan Seyir Kulesi Kafe adlı işletmeyi yıktı.

Vatandaşların uğrak yerlerinden olan Beykoz Merkez Kelle İbrahim Caddesi üzerinde bulunan Seyir Kulesi Kafe, İBB Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise kamusal alanı işgal ettiği tespit edilen işletmelere denetim yapıldığını duyurarak, çalışmaların devam edeceği şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Beykoz’da gerçekleştirilen yıkımın da bu kapsamda olduğu öğrenildi.

YEŞİL ALAN TAHRİP EDİLDİ

Kafenin etrafını kaplayan, yaklaşık 1,5 sene önce yeşil alan düzenlemesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan yeşil alan, İBB Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından tahrip edildi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nin karşısında bulunan, yetki ve sorumluluğu İBB’ye ait olan kafenin yıkımı esnasında çevrenin tahrip edilmesi bir vatandaşın kameralarına yansıdı.

 “İBB’NİN HOYRAT BİR YIKIM YAPMASI HOŞ OLMADI”

İBB’nin mülkiyetinde olan alanın özensiz ve çevreye zarar vererek yıkılması vatandaşların tepkileri çekti.

Yürüyüş yaparken yıkım ile karşılaştığını söyleyen bir mahalle sakini, “Bu yıkımı gerçekleştiren ekiplerde yeşil alanın üzerinde iş makinelerini dolaştırıp kösteklemişler, buraya yeniden bir masraf yapmak gerekir. İBB buradan ciddi bir kirada alıyordu, vatandaşta oturup çay içiyordu. Sökülebilirdi ama İBB’nin mülkiyetindeki bir yeri yine kendi birimi Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından kaçak yapı yıkımı statüsüne konup hoyrat bir yıkım yapması bence hoş olmadı.” şeklinde konuştu.

Vatandaş ayrıca, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisler önündeki üst geçittin bakımsızlığından dolayı kimsenin kullanmadığını belirterek bir an önce yenilenmesi gerektiğine ilişkin konuştu.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Ahmet melih Çelik

    Chp Yalandır.

  • Önder

    O kafe ibb akp dönemi 14 m2 çaybocağı olarak kiralandı ilerleyen zamanda yaklasık 140 m2 olarak büyütüldü ve sahile doğru artı bir işgaliye yapıldi,kafe olarak adlandırılan yerde fiyatlarında uçuk olmasına karşılık lavabo ve tuvalet kısmı yoktu,bu işletmeye tuvaleti lavabosu olmadan nasıl çalışma izni verilmişti?bunu soruştururken orasının çay ocağı olarak verildiğini öğrendim,diğer alanlar için işgaliye alındıgı tatafımz söylendi,bilgi edinme yazısıyla ödenen işgaliye bedeli ve makbuzlarının tarafıma bildirilmesini talep ettim,tabi cevap alamadım,hakkıyla yapıla her işe eyvallah ederim,katekullenin sonu birgun budur,yıkımda parkın zarar gördüğunü söyleyen şahıs oradaki koskoca sahilde Beykoz halkının deniz manzarasıyla önünün büyuk tekneler bağlatarak kapatıldıgını,engellediģinide görseymiş bi zahmet,klüp binasının yanındaki parka ait alanın yeni çalışma sırasında büyük bir kısmının kapatılıp el konduğunuda görseymis ,yerinde olurdu,hadi balıkçılardan,kooparatiften vaz geçtim

  • Uğur Arslan

    Chp iblistir.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.