İBB Beykoz halkının çağrılarına kulak verdi

İBB Beykoz halkının çağrılarına kulak verdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykozluların imar ve mülkiyet problemlerine ilişkin çözümler üretmek amacıyla İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi’ni açtı. 

Beykoz nüfusunun yüzde 60’ının yaşadığı Öngörünüm, Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgelerinde imar planlama yetki ve sorumluluk sahibi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların imar sorununu çözmek için adım attı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabından, “Sorun neredeyse İBB çözüm için orada. 12. İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi'ni Beykoz Çubuklu'da açtık. Kangren olmuş sorunlara yerinde ve birlikte çözüm arıyoruz.” şeklinde paylaşım yapılarak Beykoz’da İmar ve Mülkiye Çözüm Ofisi’nin açıldığını duyurdu.

ÇUBUKLU MAHALLESİ’NDE HİZMETE BAŞLADI

İBB, hak sahiplerinin beklenti ve taleplerini dinlemek, imar ve mülkiyet problemlerine ilişkin çözümler üretmek amacıyla 12. İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi’ni Beykoz’a açtı.

Çubuklu Mahallesi’ne kurulan Anadolu Yakası’nın ilk çözüm ofisine gelen vatandaşlar arsa ve kendi yapıları ile ilgili bilgiler alabilecek. Ofiste, katılımcı yöntemlerle birlikte çözüm öneri inşa edilecek.

“ANADOLU YAKASI’NIN İLK ÇÖZÜM OFİSİ”

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Karaman, “Buradaki ofisimizle birlikte bir dönüşüm projesini de bu kez Anadolu Yakası’nda Beykoz ilçemizde başlatmış bulunuyoruz. İstanbul’da Anadolu Yakası’nda ilk ofisimizi açıyoruz. Burada İBB’nin sahibi olduğu mülkiyet üzerinde bulunan vatandaşlarımız var. Bunlar kendi imar haklarına şu anda sahip değiller.” ifadelerini kullandı.

İstanbul İmar AŞ Genel Müdürü Onur Soytürk, “Biz bu alanların tamamında bir proje gerçekleştirirsek hak sahiplerinin bizden talebi olan dairelerini, arsalarını, tapularını, daire tapularını. Ne verebiliriz? Nasıl verebiliriz? Bunun teknik çalışmasını yapıyoruz.” dedi.

“OLUMLU ADIM İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Beykoz Belediyesi ise, nüfusun yüzde 60’ını ilgilendiren bir sorun için İBB’nin attığı bu adıma yanıtsız kalmadı.

Beykoz Belediyesi sosyal medya hesabından İBB’nin tweetine yanıt vererek, “Beykoz Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, bu konuların çözümüyle alakalı yaptığımız çağrılara kulak verip attığı olumlu adım için teşekkür ederiz. Bu gelişmeyle birlikte, ilçemizdeki nüfusun yüzde 60’ının imarıyla ilgili yetki ve sorumluluk sahibi olan İBB’nin diğer mahallelerimizle ilgili imar çalışmalarını da hızlandırmasını tüm hemşehrilerimiz adına rica ederiz.” şeklinde açıklama geldi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.