İBB, Beykoz İSMEK çalışanlarına mobbing mi uyguluyor?

İBB, Beykoz İSMEK çalışanlarına mobbing mi uyguluyor?

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Yasemin Batur, İSMEK Kağıthane Şubesi çalışanının Beykoz'a, Beykoz çalışanının da Gaziosmanpaşa'ya görevlendirilerek mobbing uygulandığını söyledi.

İBB Ocak ayı meclis 2. oturumunda Beykoz’un da aralarında olduğu İSMEK şubelerinde çalışan personele mobbing uygulandığı iddia edildi. Meclis toplantısının gündem dışı konuşmalar bölümünde söz alan AK Parti Meclis Üyesi Batur, İBB yönetiminin CHP'ye geçmesinin ardından İSMEK'e bilinçli şekilde operasyon yapıldığını söyledi.

Beykoz çalışanı Gaziosmanpaşa'ya

İkametlerine yakın İSMEK'lerde çalışanlara, farklı yerlerde görevlendirilerek baskı kurulduğunu bildiren Batur, "Kağıthane çalışanı Beykoz'a, Beykoz çalışanı Gaziosmanpaşa'ya görevlendirilerek mobbing uygulanmaya devam ediliyor. Bölge sorumlularının yanına sözde akademik çalışma adı altında eş bölge sorumluları atanmıştır. Lise mezunu danışma görevlileri bölge sorumlusu görev yetkisiyle görevlendirilmiştir. Bu danışma görevlileri de İBB yöneticilerinin akrabası olduklarını açıkça dillendirmektedir. İBB Hayat Boyu Müdür ve Yardımcıları, İSMEK Bölge Sorumluları ile yaptığı toplantılarda kendilerine sürekli olarak önemsiz ve gereksiz kişiler gibi davranarak mobbing uygulamaya devam ediyor." şeklinde konuştu.

İSMEK Beykoz’da 4 şubesini kapatmıştı

İSMEK, Beykoz’un Çavuşbaşı, Kavacık, Kanlıca, Ortaçeşme ve Gümüşsuyu’nda mahallelerinde her yıl yüzlerce kursiyere mesleki ve sanatsal eğitimler veriyordu. Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK, İBB yönetiminin CHP'ye geçmesinin ardından yangın ve deprem yönetmeliğine uygun olmadığı gerekçesiyle Beykoz’da 4 şubesini kapatmıştı. İSMEK’in Beykoz genelinde sadece Gümüşsuyu’nda kayıt ve kurs hizmeti veriyor.  

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.