İBB’den Beykoz’daki çiftçiye büyük destek!

İBB’den Beykoz’daki çiftçiye büyük destek!

İBB, ‘Sebze Üretim Seferberliği Projesi’ kapsamında, Beykoz’daki kayıtlı çiftçilere ücretsiz fide desteği sağlıyor.

İstanbulluların sağlıklı gıdaya erişebilmesi ve aynı zamanda çiftçilikle uğraşan insanlara bir katkı sunabilmek adına İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçen yıl başlattığı “Sebze Üretim Seferberliği Projesi” Beykoz’da devam ediyor. 

Beykoz’un 15 mahallesi’nde 82 çiftçiye 361.000 fide 

İBB ekipleri tarafından köyler birer birer gezilerek, yerinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelere göre Beykoz’da 15 mahallede, 82 çiftçiye toplam 361 bin ücretsiz fide dağıtılacak.

Dağıtılan fideler, dekar başına köylülere bin liraya varan katkı sağlıyor. Böylece İstanbul genelinde dayanışmacı bir gıda ve tarım rejimi kurulması amaçlanıyor.

İBB Tarım ve Su Ürünleri Müdürü Naki Çetin ve Cumhuriyet Köyü Muhtarı Ali Durmuş’unda katıldığı fide dağıtımında çiftçilerin yüzü güldü. Çiftiler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve tüm yetkililere dualar ederek teşekkür ederken Cumhuriyet Köyü Muhtarı Ali Durmuş bütün çiftlere kazançlı bir yaz tarım sezonu diledi.

Verilen fidelerle, tarımsal üretimde Beykozlu çiftçinin maliyeti de önemli ölçüde azaltılıyor. Aynı zamanda satılamayan ürünlerin, İBB tarafından hal fiyatları üzerinden alımı garanti ediliyor.

 

 

 

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.