İBB’den Beykoz sosyal tesislerinde skandal uygulama!

İBB’den Beykoz sosyal tesislerinde skandal uygulama!

Koroanvirüs salgını nedeniyle Türkiye’nin birçok yerinde belediyeler, okullar ve gönüllüler aracılığıyla sağlık, güvenlik görevlileri ve vatandaşlara bedava dağıtılan maskeler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beykoz sosyal tesislerinde para ile veriliyor.

Sosyal tesislere ailesiyle birlikte yemek yemeye gelen vatandaşlar, içeriye maskeyle girebilmek için girişe konulan masadan maskelerini alıyor. Yemek bitiminde ücreti öderken maske bedeli adisyona eklenerek tahsil ediliyor.


DÜŞÜK FİYATTAN AL ADİSYONA EKLE 

Salgınla mücadele için tüm imkanlarını ücretsiz olarak seferber eden devlet kurumları, belediyeler ve gönüllüler vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için koşturuyor. Virüsün yayılmasına karşı kamu ve özel sektör kuruluşlarında tedbirler sürdürülürken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi skandal bir uygulama başlattı.

Toptan 0,45-0,50 kuruşa satın alınabilen maskeleri, belediyenin sosyal tesislerinin girişinde tanesi bir liradan satışa koydu.  Yemek yiyen vatandaşlara zorunlu kılınan maske, belediye eliyle ticari amaçla tanesi bir liradan satılıyor. Yemek sonunda adisyona maske olarak yazılan bedel, KDV ile birlikte tahsil ediliyor.

İstanbul büyükşehir Belediyesi’nin tüm sosyal tesislerinde yapılan uygulamayla gelir elde edilmeye çalışılması tepkilere neden oldu. Restoran ve tesis girişlerinde masa üzerinde ücretli maskeyi gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Ateş

    yok artık sadece gülüyorum artık. Devlet 4 ayda 2 maske zor dağıttı bana. Varsın 1 lira olsun hamdolsun. Bunlar daha imanlı valla.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.