Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

İBB kesiyor Beykoz yaşatıyor!

İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan çınar ağaçlarının İBB tarafından kesilmesi tepkilere yol açarken, Beykoz’da devrilen 600 yıllık Midillili Ali Reis Çınarı için verilen mücadele hatırlandı.

İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan çınar ağaçlarının İBB tarafından kesilmesi tepkilere yol açarken, Beykoz’da devrilen 600 yıllık Midilli Ali Reis Çınarı için verilen mücadele hatırlandı.

galeri isibb kesiyor beykoz yasatiyor 4280

Beşiktaş’ta Çırağın Caddesi’nde yol boyunca uzanan ve “korumaya değer” statüde bulunan her biri tescilli 150-200 yıllık 112 çınar ağacı “Hastalık var” bahanesiyle CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kesildi.

Gizli olarak kesilen 112 adet çınar ağacına ilişkin tepkiler de dinmek bilmiyor.  

galeri isibb kesiyor beykoz yasatiyor 3906

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, İBB'nin Çırağan'daki ağaç katliamına ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sessizliğine tepki gösterdi.

“MEVCUT YÖNETİMİN SİCİLİ BOZUK”

İBB Meclisi'nde konuşan Sadullah Kabahasanoğlu, 8 tane ağacın kamu yararı olduğu için tamamen yasal mevzuata uygun bir şekilde bir yerden başka bir yere nakledildiği için İstanbul'un Gezi Olayları'na şahit olduğunu hatırlatarak, "O gün o eylemleri gerçekleştirenlere kahraman diyen belediye başkanımız, bugün 112 tane ağaçla ilgili henüz kamuoyuna çıkıp bir kelime söyleyebilmiş değil." ifadelerini kullandı.

galeri isibb kesiyor beykoz yasatiyor 4860

İstanbul'da çevre konusunda olumlu işler yapılmadığını dile getiren AK Parti İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, "Mevcut yönetimin çevre konusunda üzülerek ifade ediyorum sicili bozuk." dedi.

“600 YILLIK ÇINAR KÖK SALIP YEŞERDİ”

Konu ile ilgili paylaşım yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ise 2017 yılında Beykoz’da devrilen 600 yıllık bir çınar ağacının yaşatılması için verilen mücadeleyi bugün yeniden hatırlattı.

galeri isibb kesiyor beykoz yasatiyor 9652

Dilmaç, “Anadolu Kavağı'nda 600 yıllık Tarihi Midilli Ali Reis Çınarı 2017 yılında yıkılmıştı. Normal şartlarda yeşermesi güç olan nice anılara ve geçmişe tanıklık eden Çınar Ağacı, Beykoz Belediyesi ekiplerince o dönem yapılan çalışmalarla kök salıp yeşerdi.” dedi. 

“BEYKOZ’DA ÖRNEK MÜCADELE”

Beykoz Belediyesi Meclis Başkanvekili ve İBB Meclis Üyesi Gaye Zayıf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Çevre bir propaganda aracı değil, bir inanç ve gayret meselesidir.” sözlerine değinerek bir paylaşım yaptı. 

galeri isibb kesiyor beykoz yasatiyor 3106

Zayıf, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Beykoz’da koca bir çınarın yaşaması için verilen örnek bir mücadele!” ifadelerini kullandı.  

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.