İBB'nin ilk kadın cankurtaranı Beykoz’da göreve başladı

İBB'nin ilk kadın cankurtaranı Beykoz’da göreve başladı

İBB tarihinde ilk kez kadın cankurtaranlar, İstanbulluların güven içerisinde denizle buluşması için Beykoz Riva Plajı’nda da göreve başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarihinde ilk kez kadın cankurtaranlar, İstanbulluların güven içerisinde denizle buluşması için göreve başladı. Doğa Yağcı, Ekin Öztürk ve Kübra Çakır Beykoz Riva Plajları başta olmak üzere Şile ve Çatalca’da İstanbulluların deniz keyfi yaşaması için nöbette olacak.

Plajlarda huzur ve güveni temin eden cankurtaran personeline, bu yıl üç kadın da katıldı. Doğa Yağcı, Ekin Öztürk ve Kübra Çakır, İBB bünyesinde görev alan ilk kadın cankurtaranlar olarak misafirlerin deniz keyfini yaşaması için nöbetlerine başladı. Bu göreve gelmeyi uzun süredir istediğini ancak dileğinin gerçekleşmediğini söyleyen Doğa Yağcı, “Hiçbir iş, kadın erkek olarak ayrılmamalı. Çünkü kadınlar, her işi yapabilir” dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.