Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

İHH Beykoz: Şeffaflığımızla insanların gönlüne girdik

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

galeri isihh beykoz seffafligimizla insanlarin gonlune gird 2680

İHH İnsanı Yardım Vakfı Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, görevi devralmasından ardından yeni Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte plan ve projelerini anlatmaya devam ediyor.

İHH Heyeti, bu kapsamında ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluştu.

İHH’nin Kavacık’taki ilçe merkezinde gerçekleşen toplantıya, İHH Beykoz İlçe Temsilcisi Ekrem Tuncer ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Çoşkun Tosun, TOFD Beykoz Başkanı Saniye Efe; Gümüşsuyu Spor Kulübü, Eğitim Bir Sen, Beyoff, Ordulular Derneği ve Boğazın Yargıçları temsilcileri katıldı.

Sinevizyon gösterimi ile başlayan toplantı, sivil toplum kuruşları ve İHH Heyeti’nin tanışmasıyla devam etti.

galeri isihh beykoz seffafligimizla insanlarin gonlune gird 7972

“HİÇBİR YERE KANALİZE OLMUYORUZ”

Hiçbir şekilde insanların inançlarını sorgulamadan, düşüncelerine bakmadan yardıma ihtiyacı olan insanların yanında olmayı amaç edindiklerini belirten İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, “Yoğun bir şekilde insanların gönlüne girmeye çalışıyoruz. En önemli özelliğimiz bu. Hiçbir yere kanalize olmuyoruz. Türkiye’de tekil olarak bağışı en yüksek alan vakıfız. Bu çok önemli bir ayrıntı. Biz şeffaflığımızla, insanları ayırmadığımızdan insanların gönlüne girmeyi başardık.” dedi.

“HER NOKTADA OLMA GAYRETİNDEYİZ”

Arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi veren Tuncer, “Biz, arama kurtarma, gıda ve çeşitli ayni yardımlar ile her noktada olma gayretinde bulunuyoruz. İzmir’deki depremde, 91 saat sonra enkaz altından çıkarılan Ayla bebeği, bizim Beykoz ekibimiz çıkardı. Beykoz’da da yaklaşık 40 kişilik bir ekibimiz var. Muhtarlarımız ile de bir araya gelip, her mahallede 30-40 kişilik gruplar oluşturmak istiyoruz. En azından bir felaket durumunda, ilk 8 saat çok önemli. İstanbul’a müdahale şansı çok zor, o 8 saatte bilinçli hareket edilmesi adına herkes mahallesinde sorumlu olacak.” diye konuştu.

galeri isihh beykoz seffafligimizla insanlarin gonlune gird 8894

“İNSANLARIN HAYATI GÖRMESİNİ SAĞLIYORUZ”

Tuncer, gönüllülerin savaş bölgesinde hayatlarını tehlikeye atarak hemhal olduklarını aktararak, “Bizim ekibimizin yüzde 80’i gönüllülük esaslı çalışıyor. Mesela bize derler Afrika’da niye bu kadar yardım yapıyorsunuz? Eleştirirler. Biz katarak ameliyatı ile orada insanların görmesini sağlıyoruz. Küçük bir dokunuşla insanların hayatı görmesini sağlıyoruz. Çamurlu suları içmek zorunda kalıyorlar, biz de bu yüzden su kuyusu çalışması yapıyoruz. Oradaki insanları ölüme mi terk edelim? Sömürülmelerine göz mü yumalım? Biz orada olarak insanların en azından bilinçlenmesini de sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yetim çalışmaları ve iyilik kumbarası hakkında konuşan İHH Beykoz İlçe Temsilcisi Ekrem Tuncer, İHH’nın ilçedeki yardımlarına dair bilgiler aktardı. Tuncer, Türkiye’nin kontrolü altında mülteci kamplarında yaşayanlar için başlatılan “Kış Kapıda; Yalnız Bırakma” projesine ilişkin bilgi vererek 31 Aralık 2021 tarihinde Beykoz’dan bu bölgelere 10 tır yardım gönderileceği aktardı.

Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Çoşkun Tosun, İHH’nın siyasi parti güdümünde çalışan bir dernek olarak algılandığını fakat verilen bilgilerden sonra öyle olmadığını anladığını ve bu konuda aydınlandığını söyledi.

galeri isihh beykoz seffafligimizla insanlarin gonlune gird 2735

Konuşmaların ardından, STK temsilcilerine içinde kumbara ve İHH’nın bilgilendirici afişlerinin bulunduğu çantalar takdim edildi.

Program, TOFD Şube Başkanı Saniye Efe’nin doğum gününün kutlanmasıyla sona erdi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.