Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

İHH Beykoz yetim ve öksüz öğrencilerin yüzünü güldürdü

İHH Beykoz Temsilciliği, Ramazan Ayı öncesi ‘Yetim Gülerse Dünya Güler' diyerek cennetin çocuklarına boğaz turu yaptırdı.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İHH Beykoz Temsilciliği'nin ortak olarak düzenlediği ve…

İHH Beykoz Temsilciliği, Ramazan Ayı öncesi ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ diyerek cennetin çocuklarına boğaz turu yaptırdı.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İHH Beykoz Temsilciliği’nin ortak olarak düzenlediği ve Beykozlu yetim ve öksüz öğrencilere sahip çıkma ülküsünden hareket ederek oluşturulan ‘Kartopu’ projesi kapsamında cennetin çocuklarına ramazan ayı öncesinde tekne gezisi ile boğaz turu yaptırıldı.

Beykoz Korusu Limanından hareket eden tekne ‘İyilik her zaman her yerde!‘ ve  ‘Yetim gülerse dünya Güler!‘ yazılarıyla süslendi.  Yaklaşık 350 yetim ve öksüz öğrencinin katıldığı organizasyonda öğrenciler aileleri ve öğretmenleriyle beraber neşeli bir gün geçirerek gülen yüzleri herkesi mutlu etti.

Sabah kahvaltısıyla başlayan etkinlik, animasyonlar,  pamuk şekeri ve patlamış mısır stantları, yüz boyama ve şekilli balon istasyonları, yarışmalar, rehber eşliğinde boğaz turu ve öğle yemeği ikramı ile son buldu. Bu güzel günün ardından tüm katılımcılara hediyeler taktim edildi. 

Semra Birdal Ergün: Kartopu Projesi çok özel bir proje

Kartopu Proje Sorumlusu ve Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Yönetiminden Semra Birdal Ergün yapmış olduğu konuşmasında Beykoz Kaymakamı Ahmet Ķatırcı’nın ilham ve teşvikiyle start alan Kartopu Projesi’nin bizi biz yapan değerlerin  harmanlandığı çok özel bir proje olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Uğur Yoleri: Beykozluları gönüllü olmaya çağırıyoruz

Projenin ev sahipliğini gerçekleştiren İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri;  “Çok anlamlı, bir okadar da manalı olan bu olan atmosferin oluşmasında emeği geçen başta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’ya, İlçe Milli Eğitım Müdürümüz Kazım Bozbay’a, İlçe Müftümüz Ali Efe’ye ve Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Yönetici Semra Birdal Ergün ve Mesut Seven’e ve bu çalısmaya iştirak eden okul müdür, müdür yardımcılarımiza, eli öpülesi ögretmenlerimize ve esnaflarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Yoleri sözlerinin devamında 15 ay önce faaliyetlere başlanan İHH Beykoz Temsilciliği’nin özellikle bu projeye paydaş olmasının kendisini duygulandırdığını belirtti. Ülkemizin ve dünyanın hemen hemen her yerinde zorluklarla mücadele eden yoksulun, yetimin ve özellikle de çocukların hamisi, koruyucusu olan İHH’nın çok büyük bir hayır kurumu olduğunu tüm Beykozluları da bu faaliyetlere gönüllü olmaya çağırdıklarını söyledi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı