İki günde Beykoz’da 110 market ve fırın denetlendi

İki günde Beykoz’da 110 market ve fırın denetlendi

Yeni tip Koronavirüs  (Covid-19) ile mücadele sürecinde Beykoz’da özellikle gıda işletmelerine yönelik alınan kararlara ve yayınlanan genelgelere uyulup uyulmadığı ile ilgili denetimler yoğun bir şekilde devam ediyor.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın talimatlarıyla market ve fırınlara emniyet, zabıta, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından fiyat, hijyen, maske kullanımı ve sosyal mesafe denetimleri yapılmaya devam ediliyor.

Koronavirüs salgını ve Ramazan ayı nedeniyle 16-18 Mayıs tarihleri arasında Beykoz’da faaliyet yürüten 73 market ve 37 fırına denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde hijyen ve salgın kurallarına uymayan iki iş yerine cezai işlem uygulandı.

Kaymakam Katırcı denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada “Unutmayalım! Kurallar ve tedbirler hepimizin sağlığı içindir.” İfadelerinin kullanarak kurallara uyan işletme sahipleri ve çalışanlarına teşekkür etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.