İlçe Spor Müdürü: Türkiye’nin en gözde tesisleri Beykoz’da

Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel basınla bir araya geldi.
  • 13.01.2023 00:00:00

Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu Beykoz’un basın temsilcileriyle buluştu.

İlçe Müdürü Korkulu, pandemi nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelemediklerini, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle de buluşma için güzel bir zamanlama olabileceğini de sözlerine ekledi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Riva Tesisleri’nde gerçekleşen kahvaltılı programda, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Korkulu, İlçe Müdürlüğü olarak çalışmalar hakkında bilgiler aktarırken, basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

Korkulu, 2013 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına atanıp 7 yıl İl Müdürlüğünde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2021 yılı Mart ayından itibaren Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü görevini yürüttüğünü söyledi.

Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu

“BELEDİYE İLE BEYKOZLULARA HİZMET EDİYORUZ”

Fatih Korkulu, “Beykoz nüfus olarak bakıldığında 39 ilçe içerisinde sanırım 32. Sırada yer alıyoruz. İstanbul’da mahalle olarak bakıldığında da 2. Sıradayız. Beykoz’umuz çok güzel olduğu kadar dezavantajları da olan bir ilçe. Her mahalleye, her köye, her okula spor anlamında ulaşabilmek kolay olmuyor. Ama elimizden geldiğince çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim misyonumuz spor yapmak isteyen tüm gençlerimize, tüm kardeşlerimize, çocuklarımıza spor kapılarını ücretsiz olarak açmak. Beykoz Belediyesi’nin de yerel bağlamda ücretsiz çalışmaları var. Beykoz Belediyesi ile birlikte Beykozlulara hizmet etmeye çalışıyoruz. Hedefimiz 45 mahallenin belki de 45’ine dokunabilmek olabilir.” dedi.

“TÜRKYE FUTBOL FEDERASYONU BURADA”

Korkulu, “Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye’nin yani Riva’ya var odasına bağlanıyoruz dedikleri yer Beykoz’da. Haftanın 3-4 gecesi duyduğumuz sıkça müsabakalarda ki bu söylem Beykoz’un içerisinde gerçekleşiyor. Türkiye Futbol Federasyonu burada, İzcilik Federasyonunun en büyük temsil edildiği ve en geniş kapsamlı kamp yeri burada. Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi spor camiasında eğitim anlamında Türkiye’de ilk 2’de yer alıyor, belki de ilk 1. olma durumu da vardır.” diye konuştu.

Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu

“EŞSİZ BİR TESİS OLAN SPOR ORMANI BEYKOZ’DA”

Fatih Korkulu konuşmasına şöyle devam etti:

“Alibahadır Mesire Alanı içerisinde yer alan “Mete Gazoz Okçuluk Alanı” çok güzel bir yer ve Beykoz sınırlarımızda. Son dönemde açılışı gerçekleşen, eski adıyla ‘Kanuni Kent Ormanı’ yeni adıyla da ‘Beykoz Spor Ormanı’ adını alan, yaklaşık 10 kilometrelik parkuruyla bisiklet ve atletizm branşı için şu ana kadar eşsiz bir tesis olan spor ormanımız yine Beykoz sınırlarımız içerisinde yer alıyor.”

“OKULLARIMIZIN SPOR SALONLARINI DEĞERLENDİRİYORUZ”

Fatih Korkulu, “Bununla birlikte okullarımızın spor salonlarını da değerlendiriyoruz.  Kolejlerimizi saymazsak çeşitli lokasyonlarda yer alan devlet okulları olarak 11 tane okulumuzun spor salonu var. Bu spor salonlarından hem gençlerimiz, kulüplerimiz ücretsiz faydalanıyor, hem kamuda hizmet veriyoruz. “ dedi.

Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu

“BEYKOZ’UN İSMİ ULUSAL BASIN DA YER ALDI”

İlçe Spor Müdürü Fatih Korkulu, “Yine açık alanlarda outdoor sporlarda atletizm başta olmak üzere çeşitli etkinliklerimizi yapıyoruz. Tabii bunlar ilçe içerisinde yaptığımız çalışmalar. Beykoz ulusal ve uluslararası da müsabakalara, yarışmalara da ev sahipliği yapmaya devam ediyor.  Haziran ayında gerçekleşen, bu sene üçüncüsünü yapacağımız ‘Granfonda Turkcell Bisiklet Turu’ uluslararası yaklaşık 1000 katılımcıyla gerçekleşen ve ulusal medyada da çok büyük yankı buldu. Kaliteli bir faaliyet gerçekleştirdik o anlamda da Beykoz’un ismi sıkça ulusal basında da yer aldı.” dedi.

“BEYKOZ HAK ETTİĞİ DEĞERİ İLERİDE DAHA FAZLA GÖRECEK”

Korkulu, “Eylül’de iki kez Triatlon sporu yaptık.  Yine bu Eylül ayında üçüncüsünü yapacağız. Asya’dan Avrupa’ya geçişli bir faaliyetimiz bu. Hem yüzme hem koşu hem de bisiklet branşının yer aldığı bir spor.  Bu sene bir ilk gerçekleşecek. Asya kıtası ve Avrupa kıtası triatlon federasyonlarının birleşimiyle ilk kez Asya ve Avrupa olarak üçüncüsü yapılacak. Tabii bunlar Beykoz’un uluslararası alanda ki faaliyetleri. O anlamda da Beykoz hak ettiği değeri ileride daha da fazla görmeye başlayacaktır, devam edecektir.” diye söyledi.

Program soru cevap şeklinde devam ederken, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

.

.

İlgili Haberler