Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

İlim Yayma Vakfı'nda görev tekrar Yücel Çelikbilek'de

İlim Yayma Vakfı 46. Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirilen kongrede Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Cemiye

İlim Yayma Vakfı 46. Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen kongrede Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyeti Başkanı seçildi. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile vatandaşlar katıldı.

YÜCEL ÇELİKBİLEK: ALLAH DEMENİN SUÇ SAYILDIĞI GÜNLERDEN BUGÜNLERE GELDİK

İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyeti Başkanı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptığı konuşmada, çıktıkları uzun yolculukta neredeyse yarım asrı devirmenin mutluluğu içinde olduklarını söyledi. Yaklaşık yarım asır önce bu yürüyüşe başladıklarını anımsatan Çelikbilek, bugüne kadar vakıfta emeği geçenlere teşekkür etti. Çelikbilek, vakfın tarihinin Türkiye’nin yakın tarihiyle iç içe olduğunu belirterek, ‘Bu ülkede hepimiz, camilerin ahıra çevrildiği, ezanın aslının yasaklandığı, Kur’an eğitiminin engellendiği, neredeyse ‘Allah’ demenin suç sayıldığı, başörtülülerin üniversitelere ve kamu kurumlarına sokulmadığı, imam hatip liselerinin ayrımcılığa tabi tutulduğu, fikir ve inanç özgürlüğünün insanların elinden alındığı, şiir okuduğu insanların hapse atıldığı günlerden bu günlere geldik.‘ diye konuştu.

BÜYÜK DEĞİŞİMLER, DÖNÜŞÜMLER HEP SANCILI OLUR

Milletin değerlerine sahip bir Cumhurbaşkanına sahip olduklarına vurgu yapan Çelikbilek, geçmişte yaşanan büyük acıların geride kaldığını aktardı. Çelikbilek, tüm gelişmelere rağmen düşmanların, hainlerin ve iş birlikçilerin boş durmadığını anlatarak, Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesini istemeyen odakların büyük yürüyüşü engellemek için çaba harcadığını kaydetti.  15 Temmuz’da bunun bir örneğini yaşadıklarını hatırlatan Çelikbilek, şöyle konuştu: ‘Büyük millet, hainlere ve zalimlere gereken dersi en ağır biçimde vermiş ve vermeye de devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanım müsterih olun. Siz bu hainlerin ve zalimlerin karşısında dik durmaya devam ettiğiniz müddetçe, millet olarak biz de sonuna kadar Allah, bayrak, ezan ve vatan için ölümüne sizin arkanızda durmaya devam edeceğiz. Büyük değişimler, dönüşümler hep sancılı olur. 15 Temmuz’da ülkenin kaderine tam anlamıyla el koyan milletimiz, bunu milli iradenin tam tecelli edeceği bir anayasa değişikliği ve hükümet modeliyle taçlandırmak ve kurumsallaştırmak istemektedir.’

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MASKELİ BALO SONA ERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da İlim Yayma Vakfı 46. Genel Kurul’unda bir konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan,’ Şimdiye kadar maşalarıyla, silah verdikleri, sırtını sıvadıkları terör örgütleriyle, bir dolara satın aldıkları ajanlarıyla bizi sıkıştırmaya çalışanlar, artık bizzat sahaya indiler. Kardeşlerim maskeli balo sona erdi‘ dedi.

YERLİ VE MİLLİ NESİL

İlim Yayma Vakfı’nın yetiştirdiği gençlerin hiçbir zaman ihanet içinde olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,’Birilerinin sözüm ona ‘altın nesili’ gibi ihanetle, cinayetle, hırsızlıkla sapkınlıkla anılmadı. Bu çatının altında yetişmiş hiçbir genç, ekmeğini yediği vatanına, bağrından çıktığı milletine kurşun sıkmadı. Vakfımıza gönül vermiş hiçbir kardeşim, Türkiye karşıtı, İslam düşmanı şer odaklarına kapı kulu olmadı. Hamdolsun bu ocak senelerdir, davasına sadık kuşaklar yetiştiriyor. İstikamet doğru olunca ortaya yerli ve milli bir nesil çıkıyor‘ diye konuştu.

İLAHİ TOKADI YEDİLER

Amacın sadece güç ve tahakküm olması halinde herkesin FETÖ’nün düştüğü ihanet çukuruna yuvarlanacağını söyleyen Erdoğan,’40 yıl boyunca sinsice kurulan planların hepsi, işte böyle bir gecede boşa çıkar. ‘Gücümüz var’. ‘Güçlüyüz’. ‘Orduyu ele geçirdik’. ‘Polisi ele geçirdik’. ‘Yargıyı ele geçirdik’.’ Öyleyse biz yaparız’ diyenler işte bir gecede ilahi tokadı yiyerek, milletimizin o duruşuyla Elhamdülillah yerle ihsan oldular‘ dedi.

NEREDEN NEREYE GELDİK

Kadınlarımızın, gençlerimizin önlerindeki engelleri kaldırdıklarını söyleyen Erdoğan, ‘Bugün kızlarımız, başörtüleriyle devlette, akademide, iş hayatının en üst kademelerinde, yargıda, silahlı kuvvetlerde, heryerde serbestçe görev yapabiliyor. Nereden nereye. Nerede başladık, nereye geldik ? Daha iyi günler var önümüzde İnşallah‘ şeklinde konuştu.

ÇARPIŞA ÇARPIŞA GELDİK

Sözü, AB üyesi bazı ülkelerle yaşanan sıkıntılara getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: Yarım asırdır Avrupa kapılarında sığıntı gibi bekleyen, pısırık güçsüz bir Türkiye arzulayanlar, hem son 14 yılın hem de Cumhurbaşkanlığı sisteminin ne demek olduğunun çok iyi farkındalar. Bunun için var güçleriyle üzerimize geliyorlar. Esasen biz bu saldırılarla ilk defa karşılaşmıyoruz. 40 yıllık siyasi hayatımız boyunca, 14 yıllık iktidarımız süresince suikast girişiminden darbe teşebbüsüne, ihanetten ekonomik sabotajlara kadar birçok tehdide maruz kaldık. Sizlerle beraber yürüdük. Bu zorlu yolculukta, vesayet güçleriyle, manşetlerle, iftiralarla çarpışa çarpışa bugünlere geldik. Gece yarısı internete konulan bildirilerin, hukukun ayaklar altına alındığı kapatma davalarının bizi yıldırmasına asla izin vermedik…

CUMHURBAŞKANININ FESİH YETKİSİ YOK

Cumhurbaşkanlığı sistemine yönelik eleştirilere yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Biri çıkıyor, ne diyor ? ‘Bu sistem parlamentoyu fesih etme sistemidir’. ‘Cumhurbaşkanına fesih yetkisi veren sistemdir’. Bir bakıyorsunuz sıfatı avukat. Şimdi bunları anlamak mümkün değil ya. Dürüst olun. Ana muhalefetin başındaki zatın zaten yalancılığına alıştık da, Cumhurbaşkanı fesih yetkisi gibi laflar ediyor. Yahu siz de aynı lafları etmeyin. Güya okumuşsunuz. Cumhurbaşkanının fesih yetkisi yok. Cumhurbaşkanı böyle bir süreç içerisinde eğer bir seçim yenilemesine veya bir erken seçime gitme talebi arzusu olursa, bu ne demektir, hem kendisinin seçimi yenilecektir aynı zamanda parlamentonun seçimi yenilecektir. Bu beraber olacak bir işlemdir‘ dedi.

MASKELİ BALO SONA ERDİ

Bu yalanlardan hakikaten biz bıktık‘ diyen Erdoğan, ‘Son günlerde Avrupa’da yaşananlar, ülkemize ve davamıza karşı verilen mücadelenin yeni bir safhaya geçtiğini gösteriyor. Şimdiye kadar maşalarıyla, silah verdikleri, sırtını sıvazladıkları terör örgütleriyle, bir Dolara satın aldıkları ajanlarıyla bizi sıkıştırmaya çalışanlar, artık bizzat sahaya indiler. Kardeşlerim maskeli balo sona erdi‘ şeklinde konuştu.

BARO BAŞKANI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN UZANTILARIYLA TOPLANTI YAPIYOR

Avrupa ülkelerinde Bakanların ve iktidar milletvekillerinin konuşturulmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,’ Türkiye’den Barolar Birliği Başkanı oralara gidiyor. Bu terör örgütünün uzantılarıyla orada toplantı yapıyor. Sözde hukukçu, sözde profesör. Demek ki istikamet üzereyiz. Kişi sevdikleriyle beraberdir‘ dedi.

BİZİM SİSTEMİMİZ TERCÜME DEĞİLDİR, YERLİ VE MİLLİDİR

Erdoğan ‘Kimse bize Amerika şöyle, Latin Amerika böyle demesin biz Türk tipi Cumhurbaşkanlığı sistemiyle geliyoruz’ diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: Zira biz onların aynısını yapmak zorunda değiliz. Bizim geleneklerimiz var. Biz bu geleneklerimizden de istifade etmek suretiyle, üzerinde çalıştık. Yerli ve milli bir sistem oluşturduk. Bizim sistemimiz ey Ana Muhalefet, tercüme bir sistem değildir.

SENİN VATANDAŞIN DEĞİL Mİ ? 3 DE 5 DE YAPAR

Avrupa’da yaşayan soydaşları yönelik 3 değil 5 çocuk yapın sözlerinin rahatsızlık yarattığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan,’Bundan da çok ciddi manada rahatsız olmuşlar. Senin vatandaşın. 3 de yapar, 5 de yapar‘ dedi.

VAKIF BAŞKANLARINA ‘VEFA ÖDÜLÜ’

Konuşmaların ardından 15 Temmuz gazisi öğrenciler ve şehit çocukları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye takdim etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek ve önceki vakıf başkanlarına ‘Vefa Ödülü’ ve Şeyh Hamdullah Efendi’ye ait el yazması Mushaf-ı Şerif’in tıpkıbasımını verdi.

Ödül töreninin ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı. İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyeti üyesi Bilal Erdoğan da babası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte diğer katılımcılarla birlikte fotoğrafta yer aldı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.