İmamoğlu Beykoz’u veto etti

Beykoz Çayırı, Beykoz’dur.

Beykoz’un tarihi, Beykozluların hatıraları Beykoz Çayırı’nın her zerresinde mevcuttur.

Hâlihazırda çevresiyle birlikte bakımsız, zaman geçtikçe daha konforlu bir hale getirilmeye ihtiyacı olan, çok önemli bir alan Beykoz Çayırı ve çevresi..

Beykoz Çayırı’nın çayır alanı aynen korunacak şekilde çevresi düzenlenerek, tarihi dokusu korunarak, yeşil alan miktarını 2,5 katına çıkartacak bir “Millet Bahçesi” projesi hazırlanıyor.

Proje yapılabilmesi için hazırlanan imar planı değişikliği İlçe Belediye Meclisinde ve İBB Meclisi’nde Cumhur İttifakı’nın oylarıyla oy çokluğu ile kabul edildi.

İBB Meclisi’nde, Cumhur İttifakı’nın oylarıyla kabul edilen Millet Bahçesi Projesi, Millet İttifakı tarafından ret oyu verilerek “Çayırıma Dokunma” şeklinde bir kampanyaya dönüştürdü.

CHP genel merkezine kadar her kademede bir sosyal medya algısı oluşturulmaya çalışıldı.

Ne yazık ki; ürettiği projelerle değil, ajanslar eliyle algı çalışmaları konusunda mahir İBB Başkanı, bu sefer kendisi algıya kapıldı.

Sayın Başkan adeta “en çok ben karşıyım” dercesine kararı VETO etti.

İşin latifesi bir yana, tahmin ediyorum ki; İBB Başkanı projeyi incelemeden,  neyi veto ettiğini göremeden, veto etti.

Acaba konu kendisine anlatıldı mı? Veya İBB Başkanı kendi meclis grubundan veya Beykoz Belediyemizden bilgi aldı mı?

Bu dönem Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz’da muhalefet, İBB’de iktidar tarafıdır. Millet Bahçesi Projesi’ne karşı oy kullanmak ve İBB Başkanı eliyle kararı veto etmek muhalefet refleksi midir yoksa iktidar refleksi mi?

Eğer İBB Başkanı projeyi bilerek veto ettiyse durum çok vahim, “Yeşil” karşıtı bir İBB Başkanımız var demektir.

Çünkü Millet Bahçesi Projesi “Yeşil Alan” miktarını 2,5 katına çıkartacak bir projedir.

Beykoz’un gündemi ve meseleleri İBB’ye doğru/yeterli düzeyde taşınamıyor mu? Sonuçta İBB Başkanı böylesine önemli konularda kendi meclis grubunun ve parti organlarının düşüncesini alıyor olması gerekir.

Beykoz’da muhalefet etme adına İBB’nin proje ve hizmet üretme hatta verdiği vaatleri yerine getirme sorumluluğu ıskalanıyor mu?

İBB, 2,5 yıldır Beykoz’da hangi hizmetleri veya yatırımları yapmıştır? Veya yaptığı herhangi bir yatırım var mıdır?

Beykoz nüfusunun yüzde 60’ının yaşadığı Öngörünüm, Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgelerinde imar planlama yetkisi ve sorumluluğu İBB’de olmasına rağmen 2,5 yılda somut hiçbir ilerleme kaydedilmedi.

Beykoz’da şuanda yapılan yatırım ve hizmetler Beykoz Belediyesi tarafından yapılıyor.

Beykoz Sahil Projesi, Millet Kütüphanesi, Gençlik Merkezi, Meydan Düzenlemeleri, Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları, Nikah Sarayı, Sosyal Tesisler, Mesire Alanları, Beykoz Kart gibi..

Beykoz Belediyesinin 41 katı bütçeye sahip olan İBB 2,5 yıldır Beykoz’u unuttu.

Düşünsenize; İBB hem herhangi bir yatırım ve hizmet getirmeyecek hem de yapılacak yatırım ve hizmetlere engel olacak.. Beykozlu bunu affeder mi?

İşte Beykoz Çayırı Millet Bahçesi 7’den 70’e herkesin spor, yürüyüş ve eğlence yapabileceği, yeşil alan miktarı 2,5 kat artacak, içerisinde sosyal ve kültürel aktivitelerin yapılabileceği, mevcut durumdan çok daha az yapının olacağı bir cazibe merkezine dönüşecek.

Beykoz Çayırı Millet Bahçesi Projesini ve pek çok önemli hizmeti Beykoz’a ve İstanbul’a kazandırdığı için Belediye Başkanımız Murat Aydın’a sonsuz teşekkür ediyor; İBB Başkanımızı kararını tekrar gözden geçirmeye ve Beykoz’a söz verdiği vaatlerini yerine getirmeye davet ediyorum.

 

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Seda Yazıcı

    1.Boğaziçi imar durumunun İBB yetkisinde olmadığı ve direk cumhurbaşkanına bağlandığı bilgisi, bizzat çevre ve şehircilik bakanı Murat kurum tarafından verilmiştir..https://emlakkulisi.com/murat-kurum-bogazicinde-imar-yetkisi-zaten-ibbde-degil/619714 2.İBB zaten Ak parti tekelindeydi yıllarca o Zaman imar ve iskan düzeltilmedi Beykoz da ,Akp ibb yi elinden kaybedince Cumhurbaşkanı kararı ile Boğaziçi yetkileri Cumhurbaşkanına devredildi, yıllardır Beykoz'da oturup İstanbul doğumlu biri olarak ek bir yeşil alan yapıldığını göremiyoruz.Millet bahçesi hiç yeşil alanı olmayan ilçelerde yapılmalı,burda ise yekpare yeşil alan rant uğruna betonlastırılacak sizin daha fazla yeşil alan yapacağınıza inanmıyorum çünkü Beykoz belediyesi Çayırın yanı başında senelerce hafriyat merkezi işletti..Bu zamana kadar İBB elinde iken neden yeşil alana çevrilmedi?Halk aptal değil, yeşil alan bahanesiyle ranta izin vermiyoruz..Sizde yanlı olarak algı yaratmayınız komik duruma düşüyorsunuz..

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.