Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

İmar barışı başvurularında Beykoz rekora koşuyor

Beykoz'da imar barışı kapsamında oluşturulan 'Yapı Kayıt Belgesi' başvuru sayısı 31 Aralık itibariyle rekora koşuyor. Başvurular 6 ay daha uzatıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imar

Beykoz’da imar barışı kapsamında oluşturulan ‘Yapı Kayıt Belgesi’ başvuru sayısı 31 Aralık itibariyle rekora koşuyor. Başvurular 6 ay daha uzatıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedefiyle hayata geçirilen İmar Barışı’nda 31 Aralık 2018 itibariyle başvuru sayısı Beykoz’da 22 bin 108’e ulaştı.

Haziran 2019’a kadar uzatıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan ve Beykoz halkı başta olmak üzere milyonlarca kişinin faydalandığı ‘İmar Barışı’ düzenlemesinde başvuru süresinin 15 Haziran 2019’a kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı da Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Beykoz’da başvurusu sayısı 22 bini geçti

Konutların iskan ve yapı kayıt sorununu çözmek için 8 Haziran’da başvuruları alınmaya başlanan toplumda İmar Barışı olarak bilinen ‘Yapı Kayıt Belgesi’nde Beykoz rekora koşuyor. Alınan bilgilere göre Beykoz’da öngörünüm bölgesi de dahil edildikten sonra başvuru sayısı 31 Aralık 2018 itibariyle 22 bin 108’e ulaştı.

En yüksek sayıya ulaşan Beykoz

Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürlüğü’nden alınan istatistikler doğrultusunda İstanbul’da yapı kayıt belgesi verilen ilçeler arasında 15 bin üzerinde Yapı Kayıt Belgesi ile en yüksek sayıya ulaşan Beykoz’un birinci olduğu belirtildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı