Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

İnsan kendini nasıl bulur?

Zor bir soru, cevabı bulmak emek istiyor. Düşünüyorum, yolunu kaybetmiş biri için küçük bir mum olabilmeyi istiyorum. Düşünüyorum, çünkü bu sorunun cevabı önce düşünmekten geçiyor…

Zor bir soru, cevabı bulmak emek istiyor. Düşünüyorum, yolunu kaybetmiş biri için küçük bir mum olabilmeyi istiyorum. Düşünüyorum, çünkü bu sorunun cevabı önce düşünmekten geçiyor…

Uzun uzun düşünmekten… Geçmişini, geleceğini ve şu an’ını düşünmek.

Bugüne kadar yaptığın hatalar ve zevk aldığın şeyler güzelce harmanlandığında, bu yarının için iyi bir başlangıç olacaktır. Şöyle ki; dününe bakıp zarar gördüğün her hatanı bir daha yapmamak üzere arkanda bırakmak, daha sağlam yarınlar için büyük bir adım. Dününe bakarak hayattan zevk aldığın an'ları yakalayıp, yarınına benzer yeni anılar tasarlamak pozitif bir adım.

Popüler kültürü, modayı, trend neyse onu takip etmektense, önce kendini takibe almalısın. Şöyle söylüyorum hatta “Kendini stalkla!”. İzlerken bulduğun, bahçeni kurutabilecek, zehirli sarmaşık gibi hayatına dahil ettiğin her şeyi sök at mesela. Bulduğun güzel özelliklerine sıkıca sarıl, hatta köpürt onları. Köpürt ki hayatındaki her yere bulaşsınlar. Kendini takip edersen iyi-kötü her şeyi direkt fark edebilirsin ve işin harika olan kısmı şu ki; gördüğün her pürüzü anında törpüleyebilmek senin elinde olur.

Şimdi uzaklaş ve çerçeveye daha geniş bir açıdan bak. Gördüğün resim güzel mi? Güzelse harika. Eğer değilse, indir o çerçeveyi duvardan ve sıfırdan benzersiz bir resim tasarla.

Başlangıçlar zahmetlidir, korkutur insanı. Sen sakın korkma. Kafandaki olumsuz sesleri dinleme. Varsın kimse beğenmesin yaptığın resmi! Hayat denilen yolda bir fırçan ve bir tuvalin var sadece. O yüzden önce sen beğenmelisin duvardaki resmi.

Senin için en güzel resim oluncaya dek değiştirmek, dönüştürmek, silip yeniden başlamak senin elinde.

Ancak aramaya başlarsan bulursun kendini… Hadi durma başla kendini stalklamaya!..

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı