İstanbul’un simgelerinden Beykoz Balık Ekmek kaldırıldı!

İstanbul’un simgelerinden Beykoz Balık Ekmek kaldırıldı!

Beykoz’un 26 yıllık mekânı, İstanbulluların ve ilçe sakinlerinin ucuza balık yiyebildiği Beykoz Balık Ekmek işletmesi sabah saatlerinde yetkili ekiplerce tahliye edilerek kaldırıldı. 

İstanbul’un simgesi haline gelen, vatandaşların ucuza ve lezzetli balık yemek için tercih edilen Beykoz Balık Ekmek işletmesi tahliye edildi.

İş insanından ünlüsüne, siyasi kişilerden sosyal medya fenomenlerine kadar birçok ismi bünyesinde ağırlayan 26 yıllık mekân, sabah saatlerinde Beykoz Kaymakamlığı’nın yazısı üzerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerince kaldırıldı.

Çalışanlar tarafından, gece saatlerinde işletmeye gelen haberle sahildeki masa ve sandalyeler toplandı. İlgili yazı gereği, sabahın erken saatlerinde bölgeye gelen İBB ekipleri işletmeye ait olan bir takım yerlerin yıkımını gerçekleştirerek, Beykoz Balık Ekmek teknesini açığa aldı.

Beykoz Güncel Haber'e konuşan işletme sahiplerinden Furkan Çeliker, “Biz yürütmeyi durdurtma kararı aldırıyoruz. Bu kesinlikle hukuka aykırıdır.  Biz kendi haklarımızı arayacağız. Ekipler de zaten üçüncü yazı üzerine geldi. Beykoz’un mülki amirinden üst üste üç defa yazı geldiğinde İBB ekipleri de gelmek durumunda kaldı.” dedi.

 “İNSANLAR BAŞKA YERDE BALIK YİYEMİYOR”

Beykoz’un en eski işletmesi olduğunu söyleyen Furkan Çeliker, “Burada yoldan geçen balığa bir kere bakan kişinin biz balık alamayacak durumda olduğunu hissettiğimiz an yardımcı olmuşuzdur. Yanımızda 23 kişi çalışıyor. Hafta sonları ise bu sayı 35’e çıkıyor. Bu kişilerin çolukları çocukları var. İnsanlar zaten bir burada balık ekmek yiyor, başka yerde yiyemiyor. Biz bu yüzden zam yapmadık. Ama buna rağmen gördüğümüz karşılık bu.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da ve Beykoz’da ailesiyle, misafirleriyle rahatça balık yiyebildiği işletmenin kapatılmasının ardından sosyal medyada #BeykozBalıkEkmek etiketiyle, paylaşımlar yapılıyor. Sosyal medyada tanınan ve bilinen kişi hesaplarından da etikete destekler geliyor.

Beykoz Balık Ekmek, şuanda masa, sandalye ve teknesi olmadan sadece ızgara kısmının kullanımına açık bir şekilde sahilde ekmek arası hizmetine devam ediyor.

Facebook yorumları

Site Yorumları

 • Ahmet Bayrakdaroğlu

  Beykozda dünya markası fabrikalar kapatıldı

 • Murat

  Zamanında çayırda köfte satanların tezgahlarını kaldırmıslardı kacak dıye kacaksa kaldırıcan partıye yakınım gorevlıyım dıye bazı seyler ıstısmar edılemez Kaymakam hanım görevını yapmış tebrık ederım

 • Serdar Seyfi

  Koskoca Beykoz trafigini hafta sonu orası felç ediyor hafta sonları araba park vale trafiği yaşanıyordu. Kac kez uyarıldı ama bildiklerini okudular yıllarca

 • Hakan

  Maalesef insanlar Eminönü'nde olan olayları hatırlamıyorlar. Arama motorlarına eminönü balık ekmek mafya yazın, sonuçları okuyun lütfen.

 • Alp akınoğlu

  herkes kafasına göre izin almadan satış yapabiliyorsa, yarın gidip ortaköy'de tekne üzerinde balık ekmek satacam. Her türlü madrabazlığı "ekmek parası" adı altında kutsallaştırmayın

 • Mert

  İçim acıdı. Yazık değil mi bu halka??? Nerede balık yiyeceğiz biz?? Tabii Cem Yılmaz'ın tuzu kuru. O gider Londra'nın en nezih yerlerinde balığını yer. Peki ya biz? Elimizde bir bu balıkçı vardı, onu da aldınız. Utanın!! Yeter ya yeter. Teknolojinin gelişmesine engel olmayın artık. Bu gençler üretim yapmak istiyor, Mars'a gitmek istiyor. Bunun için de balık yemeleri lazım. Balık yiyecekler ki kafaları çalışsın. İstanbul'un simgesi, Türkiye'nin evrendeki gururu olan bu balıkçı derhal açılsın!!! Hatta tüm boğaza masa sandalye atmasına izin verilsin.

 • melih

  kaçak yapı değilmi bu , ee sorun ne belediye açar gene balık satar

 • ali veli

  iyi olmuş. rant'a çökme'ye hayır. sahiller herkesindir. umarım bir ara ortaköy ve beşiktaş'a da el atar İBB.

 • Mehmet

  onca sene kaçak olarak kullanmış. bu kadar senenin kaçak kullandığı süredeki kullanım ücreti de alınmalı bunlardan.

 • Fahri

  Yazık! Bu mu yani hizmet, varsa eğer bir problem çözümü kaldırmak mı! Böyle mi oluyor bu işler..Dayısı olan mı Ekmek yiyecek bu memleket de sadece..

 • Mehmet

  Beykozluya, Beykoz’a hizmet eden bir mekan elle tutulur bir gerekçe olmadan neden tahliye edilir? SAHİL YOLUYMUŞ, Teknede mi sahil yürüyüşünü engelliyor..Onlarca kişi çalışıyor..

 • Nesih Çeliker

  Beykozun yüz akıdır Beykoz Balık Ekmek, markadır..26 yıllık işletme, eğer bir eksik varsa düzeltilir tahliye nedir..Faydalarını ve varsa zararını bir karşılaştırın bakalım ortaya ne çıkacak..20 personel şuan işsiz..

 • Orhun

  Beykoz’un simgesidir Beykoz Balık Ekmek.. Yüzlerce kişi Beykoz’a sadece bu mekan için geliyor ve Beykoz’un en güzel reklamı yapılmış oluyor.. Ortada kanunsuz hiçbirşey olmadığı belli, Yazık ediliyor umarız biranonce yanlışdan dönülür..

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.