İşte Beykoz'un semt semt güncel koronavirüs haritası!

İşte Beykoz'un semt semt güncel koronavirüs haritası!

Sağlık Bakanlığı Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı esir alan yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında "Hayat Eve Sığar" uygulamasına güncelleme getirdi. Buna göre, kullanıcılar sadece yakın çevresindeki değil, diğer tüm il ve ilçelerdeki vaka yoğunluklarını da görebiliyor.

Peki Beykoz’da hangi bölgeler daha yoğun? İşte Beykoz’un koronavirüs yoğunluk haritası...

Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan, 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulaması bir süredir Android ve App Store platformlarında yayında. Uygulama, corona virüsü testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri gösteriyor. Uygulama, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor.

Kullanıcılar, ‘ailem’ bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor. Uygulama vatandaşları korona virüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirildi.

Uygulama ile telefon numarası doğrulaması yapılarak adım adım sorulan soruları cevaplayıp, korona virüs hastalığı ile ilgili şikayetlere göre nasıl davranılması gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına ulaşılabiliyor.

Evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğu görülebiliyor.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI RENKLERİ ANLAMI

Kırmızı halka: Yüksek riskli bölge

Yeşil halka: Az riskli bölge

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.