Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

İşte Beykoz’da ortaya atılan iftiralar ve gerçekler!

Beykoz Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için açılan gıda malzemeleri alım ihalesiyle ilgili çıkarılan yalan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Beykoz Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için Ocak 2020’de açılan gıda malzemeleri alım ihalesiyle ilgili yapılan yalan ve karalama haberler tek tek çürütüldü. Yapılan manipülasyon ve dezenformasyon girişimleri gözler önüne serildi.

CHP kaynaklı bazı basın yayın organlarında çıkartılan iftiraların ardı arkası kesilmiyor. Beykoz Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları karalamaya ve halkın nezdinde hizmetleri değersizleştirerek olumsuz algı operasyonu yapılmaya devam ediliyor.

İHALEYE 4 FİRMA KATILIYOR… 55 BİN TL FARKLA KAZANIYOR!

Beykoz Belediyesi, 2020 yılı içerisinde ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere dağıtılmak üzere gıda malzemesi ihalesine çıkıyor ve 4 firma katılıyor. Tokser Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 55 bin TL farkla ihaleyi kazanıyor.

2,5 YILLIK GEÇMİŞİ OLAN ŞİŞLİ MERKEZLİ FİRMA

CHP kaynaklı bazı basın yayın organlarında ihaleyi bir buçuk aylık şirket olduğu iddia edilen Tokser Gıda’nın aldığı ilk ihale olduğu yalanı ortaya atıldı. İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı 2,5 yıllık geçmişi olan şirketin ihale öncesine kadar farklı kurum ve kuruluşlara 1.5 milyon TL’lik gıda satışı yaptığı ortaya çıktı. İhalelerde Zeytinburnu merkezli şirketlerin tercih edildiği yalanı da çürütülerek firmanın kuruluş yerinin Şişli olduğu belirlendi.

İşte bazı basın yayın organlarında ihale hedef alınarak söylenen yalanlar ve gerçekler…

galeri iste beykoz da chp kaynakli yalanlar ve gercekler 9747

1 AYLIK ŞİRKET “YALAN”

Gerçek: CHP kaynaklı bazı basın yayın organlarının 1 aylık şirket iddiasının doğru olmadığı ortaya çıktı. Firma, 2018’in Mart ayında kurulmuş ve İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı 2,5 yıllık geçmişi olan bir şirkettir.

İLK VE TEK İHALE “YALAN”

Gerçek: Tokser Gıda'nın bir aylık şirket olduğunun yanı sıra ilk defa gıda ihalesine girdiği de iddia edildi. Beykoz Belediyesi’nin ihalesi EKAP’da yayınlanmadan önce şirketin o güne kadar farklı kurum ve kuruluşlara 1.5 milyon TL’lik gıda satışı yaptığı ortaya çıktı.

galeri iste beykoz da chp kaynakli yalanlar ve gercekler 3571

İHALEYE GİRMESİ İÇİN 5 YIL FAALİYETTE OLMASI GEREKİYOR “YALAN”

Gerçek: Şartnamede “İhaleye girmesi için 5 yıl faaliyette olması” iddiasının da tamamıyla kelime oyunu ve yalan olduğu, insanlarda yanlış algı oluşturmak için söylenmiş bir kurgu olduğu belirlendi. Bahse konu olan idari şartnamedeki maddede ‘5 yıl faaliyette olması’ değil, ‘son 5 yıl içeresinde gıda ile ilgili bir faaliyeti olması’ maddesi vardır. Edinilen bilgiye göre buda ihaleye giren firmada mevcuttur.

NE HİKMETSE BU İHALEYE GİRİYOR “YALAN”

Gerçek: Ayrıca ihale sonrası CHP kaynaklı bazı basın yayın organları ihalede ‘5 yıllık firma’ şartı varmış gibi olumsuz algı yaratmaya çalışmıştır. İhaleyi alan firma; gıda vb. işler yapan, bu alanda tecrübesi olan, kamu kurum ve kuruluşlarında bütün ihalelere girme yeterliliğine sahip, ticaret odasına kayıtlı yetkin bir firmadır.

galeri iste beykoz da ortaya atilan iftiralar ve gercekle 4395

ZEYTİNBURNU MERKEZLİ ŞİRKETLER TERCİH EDİLİYOR “YALAN”

Gerçek: Beykoz'daki ihalelerde Zeytinburnu merkezli şirketlerin tercih edildiği de yalanlandı. Firmanın kuruluş yerinin İstanbul Şişli olduğu, sadece 3 aylık müddette Zeytinburnu'na ikametgah değişikliği yapıldığı öğrenildi.

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı