İYİ Parti Beykoz’dan Türkkan’a dolaylı tepki!

İYİ Parti Beykoz’dan Türkkan’a dolaylı tepki!

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın bir şehidin kız kardeşine eril bir dille küfretmesi karşısında sessizliğe gömülen İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 25 Kasım’da Kadın Haklarını savunması Beykoz kamuoyunda dikkatleri çekti.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunu meşgul eden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın bir şehidin kız kardeşine galiz küfür olayı karşısında sessizliğini koruyan İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı ve İYİ Parti’li kadınlar, 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Kadın Haklarını savunması tepkileri çekti.  

KÜFRE SESSİZ KALARAK KADIN HAKLARINI SAVUNDULAR

Sık sık siyasetin 'bacısı' olduğunu söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve her fırsatta kadın hakları savunuculuğu üzerinden duyarlılık kasan İYİ Parti’li kadınlar, parti içerisinde şehidin kız kardeşine edilen küfre tepki göstermeyerek 25 Kasım’da sözde ve şeklen kadın hakları savunuculuğu yapması Beykoz kamuoyunu şaşkınlığa uğrattı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın ataerkil zihniyetin bir ürünü olan “bacı” sözcüğünü kullanarak ettiği sinkaflı küfür karşısında İYİ Parti Beykoz Kadın Kolları, sadece bir hakarete değil kadına karşı şiddetin filizlendiği ağır bir şiddet ve ayrımcılık türüne de sessiz kaldı.

KÜFÜR ŞİDDETTİR!

Cumhuriyet Savcısı Fatmagül Yörük'ün, Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırıya ilişkin "Küfür şiddettir" ifadelerinin yer aldığı sevk yazısını İl Başkan Buğra Kavuncu'nun paylaşması ve Beykoz İlçe Başkanlığı hesabından retweet edilmesi de dikkatlerden kaçmadı. 

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bingöl'de esnafı ziyareti sırasında, Bingöllü şehit yakını Tahir Gümren, Akşener’in HDP ile yakın temasını eleştirmişti.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ise Bingöllü şehit yakını Tahir Gümren’in boğazına sarılarak şehidin kız kardeşine küfürler savurmuştu.

İLGİLİ HABER: Beykoz’un İYİ’leri sus pus!

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Hasan Karga

    Bu Akif filan gitmeden bu İyi parti Beykozda oy filan alamaz. Adam menfaatçi.. Herkesi partiden soğuttu. Kendine yer arıyor! Bırakın gençlere yeter artık! Gençler Akifi istemiyor

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.