Kastamonulular 7'den 70'e Beykoz pikniğinde buluştu

Kastamonulular 7'den 70'e Beykoz pikniğinde buluştu

Kastamonu İnebolu İlçesi Deliktaş ve Hacı İbrahim Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DEHADER) tarafından Beykoz’da düzenlenen geleneksel piknik şöleninde yaklaşık 750 kişi çeşitli etkinliklerle doyasıya bir gün yaşadı. 

Kastamonu İnebolu İlçesi Deliktaş ve Hacı İbrahim Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DEHADER), Beykoz’da düzenlenen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi. Paşamandıra’da düzenlenen piknik şöleninde 7’den 70’e yaklaşık 750 İnebolulu çeşitli etkinliklerle eğlenip keyifli vakit geçirdi.

Kastamonu İnebolu İlçesi Deliktaş ve Hacı İbrahim Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DEHADER) Başkanı Salih Şahin, ”Pandeminin vermiş olduğu kapanmalar sebebiyle birlikteliğimizin artarak devam etmesi adına yapmayı arzu ettiğimiz programlar adına pandemi sonrası yapılan açılışla başlamış bulunmaktayız. Programlarımızın ilkini Ramazan Bayramı’nın 3. günü gerçekleştirdiğimiz bayramlaşma programıyla sizlerle bir araya geldik. Daha sonra ata toprağımız olan köyümüzde bir araya bulunduk. Bayramın 4. gününde ise 24’üncüsünü düzenlediğimiz piknikle köyümüzü şereflendirdik.” diyerek İstanbul’da en çok göç veren illerden bir tanesinin Kastamonu olduğunu vurgulayarak Beykoz’daki yoğun Kastamonulu nüfusuna değindi ve iki köyün köy birleşmesi sonucu 1999 yılında derneğinin kurulduğunu belirtti.

Gün boyunca devam eden etkinlikte mangal ve pikniğin yanı sıra gözleme, mısır ve yöresel simitler ikram edildi. At ile gelin alma, halat çekme oyunu, yumurta ve çuval yarışı ile renkli görüntüler ortaya çıktı. 

Yöresel davul zurna ekibi ile misafirler doyasıya bir gün yaşadı. Çocuklar ise oyun parkında illüzyon gösterileri ve palyaçolar eşliğinde gönüllerince eğlendi. 

Etkinlik sonunda çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.