Kaymakamlık uyardı! Beykoz’a lodos geri dönüyor

Kaymakamlık uyardı! Beykoz’a lodos geri dönüyor

Beykoz Kaymakamlığı, ilçe sakinlerine kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın 06.00-22.00 saatleri arasında lodos, Marmara Bölgesi'nde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Açıklamada, "Rüzgarın 03.12.2021 cuma günü, Marmara Bölgesi'nde, güney ve güneybatı (lodos) yönlerinden kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

Şiddetli esecek lodos nedeniyle vatandaşların olası çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olması uyarısında bulunuldu.

Beykoz Kaymakamlığı'nın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç, direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.”

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.