Kemal Kılıçdaroğlu Beykoz’dan geçti

Kemal Kılıçdaroğlu Beykoz’dan geçti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki üst düzey yöneticiler Beykoz’u ziyaret ederek Anadolu Hisarı’nda devam eden çalışmalar hakkında yerinde incelemelerde bulundu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kent tarihinin sembol yapılarından olan ve restorasyon çalışmaları devam eden Anadolu Hisarı’nda incelemelerde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Boğazı'nın karşı kıyı ile olan en dar noktasına 1395 yılında, Yıldırım Beyazıt tarafından inşa edilen Anadolu Hisarı ve yakınındaki Tarihi Toplarönü Namazgâhında incelemelerde bulundu. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyeti yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirildi. 

İnceleme gezisinde Kılıçdaroğlu'na, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, ilçe başkan yardımcıları, kadın kolları ve gençlik kolları temsilcileri, meclis üyeleri ve muhtarlar eşlik etti.

Anadolu Hisarı Kalesi’nin içini gezerek restorasyon çalışmaları hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Tarihi Toplarönü Namazgâhında açıklamalarda bulundu.

Anadolu Hisarı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı bazı çalışmaları alanda izledik. Bütün engellemelere rağmen belediye başkanımız, engelleri aşıp İstanbullulara hizmet vermeye devam ediyor.” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nu çalışmalarından dolayı tebrik eden Kılıçdaroğlu, “Başarı, kendisinin bireysel başarısı değil, İstanbul’un başarısı. Hizmet İstanbul’a, İstanbullulara veriliyor. İstanbul’un ciddi bir tarihi dokusu var. Bu tarihi dokuyu ortaya çıkarmak için de olağanüstü çaba harcıyor. Orada da bazı engellemeler var ama ne olursa olsun tüm engelleri aşıp İstanbullara hizmet etmenin güzelliğini hep beraber yaşıyoruz. Ben de bu bahar gününde buna tanık oldum.” diye konuştu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı.

Heyet daha sonra Anadolu Hisarı İskelesi'nde basın mensuplarına poz verdi.

Dışarıdaki vatandaşlar ise Kılıçdaroğlu'nu alkışlarla uğurlandı. 


Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.