Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Korkarım CHP Beykoz'da 2019 seçimlerini de kaybedecek!

CHP eski Beykoz İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Şevket Arıkan'ın Öğümce Mahallesi'nde boş arsaya ikametgah gösterip sıfırdan inşaat yaptığını iddia etti.

CHP'nin eski Beykoz İlçe Başkanı ve Belediye…

CHP eski Beykoz İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Şevket Arıkan’ın Öğümce Mahallesi’nde boş arsaya ikametgah gösterip sıfırdan inşaat yaptığını iddia etti.

CHP’nin eski Beykoz İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, bir dönem belediye başkanlığı ve ilçe başkanlığı yapan Şevket Arıkan’ın Öğümce Mahallesi’nde ikamet gösterdiği yerde ev olmadığını, aksine sıfırdan inşaat yapıldığını iddia etti.

Hızır Yılmaz yapmış olduğu açıklamasında delege seçimleri öncesi askıya çıkan üye listesinde eski ilçe ve belediye başkanı Şevket Arıkan’ın Öğümce Mahallesi’nde ev olmayan arazide ikamet adresi göstermesini ve imara aykırı ev yapmasını sert şekilde eleştirdi. Yılmaz ‘Her söyleminde hak, hukuk, adalet diyen, imar yolsuzluğu babama da yapılsa karşısındayız diyen Şevket Arıkan’ın bu yaptığının hesabını nasıl verecek’ dedi.

CHP eski Beykoz İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

Şevket Arıkan ile adli davamız halen devam ediyor. Disiplin Kurulu ile ilgili karar ise geri iade edildi, yani üyeliğim düşmedi. O dönem delegeliğimi engellemek için yapılmış bir hareketti. Onlarda biliyordu bundan bir ceza çıkmayacağını. İl Disiplin Kurulu böyle bir gerekçe ile üyelik düşmez diyerek cezaya gerek duymadı. Adli davamız ise devam ediyor. Hukuki olarak dava açmak haklarıdır.

Belirtilen adreste ev yok

Delege seçimlerine dönük üye listeleri askıya çıktığında partili arkadaşlar Şevket Arıkan’ın Öğümce Köyü’ne yerleştiğini, galiba oradan da delege olacağını söylediler. Yine partili arkadaşlarımız ‘Şevket Arıkan’ın Öğümce Köyü ile ne alakası var, burada partimiz bayrağını bizler taşıyorken zaten hakkımız olan 2-3 delegeliği de dışarıdan gelen birine mi vereceğiz’ diye sitemde bulundular. Bende arkadaşlara Arıkan’ın orada ev tutup taşınabileceğini, bunun da illaki delege olacağı anlamına gelmeyeceğini söyledim. Normalde Şevket Arıkan Ataşehir’de oturan biridir. İlçe Başkanlığı yaptığı dönemde de burada ikamet etti. Ama şimdi anlaşıldığı kadarıyla tekrar Beykoz’a yerleşmeye karar vermiş ama arkadaşların bize söylemesi belirtilen adreste böyle bir ev yok. Yeni bir eve başlanılıyor. Henüz bitmemiş, yeni başlanmış bir evde ikametgâh olur mu diye arkadaşlar sitemlerini devam ettirdiler.

Yücel Çelikbilek müthiş bir iş yapmıştır

İlk olarak eski bir belediye başkanı imara aykırı ev yapmaya kalkışmaz. Solcu ve sosyal demokrat olduğunu söyleyen eski bir ilçe ve belediye başkanı, kendisine kişisel menfaat sağlayabilir fakat bu yaptığı evin partimize her zaman bir kambur olacağını bilmek zorunda. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek müthiş bir iş yapmıştır. Kendisini tebrik ediyorum. Bende Belediye Başkanı olsam rakip parti de ilçe başkanlığı, belediye başkanlığı yapmış bir kişi bana gelse ‘başkan ev yapmak istiyorum’ dese başkan sana ev az kalır sen köşk yap derim. Başkan Çelikbilek siyasi kurnazlığını bir kez daha göstermiştir.

2019 seçimlerini de kaybedeceğiz

Her söyleminde hak, hukuk, adalet diyen, imar yolsuzluğu babama da yapılsa karşısındayız diyen Şevket Arıkan’ın bu yaptığının hesabını nasıl vereceğiz. Partimiz bu yükü nasıl taşıyacak. 2019 yerel seçimlerinde yurttaşımıza gittiğimizde yada rakip partinin adayı her seferinde bunu bize sormayacak mı.  Şevket Arıkan önce bunun cevabını kendisine verecek. Bende ilçe başkanlığı yaptım. Bende böyle bir talepte bulanabilirdim ve yerine de getirilirdi ama ya siyaset yapmayacaksın yada böyle bir hata düşmeyceksin. Senin siyasetin demek ki kendi kişisel menfaatlerin içinmiş. 1989’dan beri Şevket Arıkan yüzünden bir daha seçim alamıyoruz. Şimdi bu ev yüzünden korkarım 2019 seçimlerini de kaybedeceğiz. AK Parti ne zaman sıkışsa eline bir koz veririz bütün muhalefet yapma argümanlarını elimizle teslim ederiz.

Her hangi bir CHP’li aynı şekilde ev yapabilirmi?

Buradan İlçe Başkanı Mahir Taştan’ı uyarıyorum. Bu yükü CHP taşıyamaz. Şevket Arıkan sıradan bir partili değildir. Siyaseti üst noktalarda yapanlar kişisel menfaat içinde olmayacaklar. Benim eski ilçe başkanım kanunsuz ev yapamaz. Benim eski belediye başkanım sıfırdan ev yapamaz. İmarsız, ruhsatsız yerde inşaat yapamaz. Yapmamalıdır. Buradan soruyorum her hangi bir CHP’li gitse aynı şekilde ev yapabilirmi? Eğer yapamazsa Şevket Arıkan neyin karşılığında bu izni aldı.? İlçe Başkanlığı döneminde belediye ile iyi geçinmenin ödülü mü? 2014 seçimlerinde CHP’nin adayına oy vermeyip başka aday için çalışmanın ödülü mü yoksa 2019 öncesinin ödülü mü? Bunlara cevap verecekler.

Şevket Arıkan derhal vazgeçmelidir

Genel Başkanımız daha yeni adalet için 450 km yol yürüdü. Bunun adaleti nerde. Eski İlçe Başkanımız sıfırdan ev yapacak benim yurttaşım evine badana dahi yapamayacak. Adalet ise herkes için adalet. 500-600 bin liralık bir ev için geçmiş siyasi hayatını silmesini yakıştıramadım. Şevket Arıkan derhal o evi yapmaktan vazgeçmelidir. Şevket Arıkan ile parti içinde siyasi kavgam olabilir ama konunun kesinlikle bununla alakası yoktur. Ben bölgedeki CHP’lilerin hakkını savunuyorum. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı