Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Kültür-Sanat kursları mezuniyet töreni şölene dönüştü

Beykoz kültür-sanat ve eğitim kurslarından mezun olan 1500 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Beykoz Belediyesi'nin 2015 yılında 25 branşta açtığı kültür-sanat ve eğitim kurslarından mezun olan 1500 kursiyere sertifikaları törenle verildi. 7'den

Beykoz kültür-sanat ve eğitim kurslarından mezun olan 1500 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Beykoz Belediyesi’nin 2015 yılında 25 branşta açtığı kültür-sanat ve eğitim kurslarından mezun olan 1500 kursiyere sertifikaları törenle verildi. 7’den 70’e kurslara katılan ilçe sakinlerinin yeteneklerini sergilediği tören ailelerin de iştirakiyle şölen havasında geçti.  

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen sertifika dağıtım törenine Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, meclis üyeleri ile sertifika alan kursiyerler ve aileleri katıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Tokatköy Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Kavacık Hizmet Binası, Soğuksu Hizmet Binası ve Yenimahalle Şehit Şerife Bacı Hizmet Binası-Mehmet Özgümüş Kültür Merkezi olmak üzere ilçedeki 5 merkezde toplam 25 branşta verilen kurslardan bu yıl 1500 ilçe sakini yararlandı.

Kurslar Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, İngilizce, Mental Aritmetik, Akıl Oyunları, Arapça, Osmanlıca, Kuran-I Kerim, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Fotoğrafçılık, Halk Oyunları, Diksiyon, Tiyatro, Satranç, Resim, Karakalem, Gitar, Bağlama,  Kemençe, Ney, Keman, Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri alanlarında verildi.

Başkan Çelikbilek: “Gençlerimizi Yararlı Bilgilerle Donatıyoruz”

Belediye meydanını tıklım tıklım dolduran kursiyer ve ailelerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bu kurslarda yavrularımızı toplumun yararına bilgilerle donatıyor, vatanımıza ve milletimize faydalı gençler yetiştirmeye çalışıyoruz. Her evden bir müzisyen, ressam, sanatçının hatibin, tiyatrocunun yetişmesi Beykoz’un kültürel anlamda zenginleşmesi demektir. Bu kurslardan yetişen gençler kültürlü birer birey olacak. Bizler buna katkı sunduğumuz için çok mutluyuz. İnsanların mesleklerinin yanında hobilerinin olması da önemli. Bu kurslardan yetişen gençler öğrendiklerini mesleğe dönüştürmek isteyebilir. Bunun temellerinin burada şekillendiğini düşünebiliriz. Bu noktada ailelerin ve yerel yöneticilerin destek vermesi itici bir güç olacaktır. Bize en değerli varlıklarınızı emanet ettiğiniz ve güvendiğiniz için siz kıymetli ailelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Kültür-sanat uğraşıları ve kursların yeni nesillerin kişisel ve mesleki gelişimi için taşıdığı önemi vurgulayan Beykoz Kaymakam Süleyman Erdoğan Beykoz Belediyesi’ni ve kursa katılan ilçe sakinlerini tebrik etti.  

Konuşmaların ardından Başkan Yücel Çelikbilek ve Kaymakam Erdoğan kursiyerlere sertifikalarını teslim etti.

Mezuniyet töreninde gitar, kemençe, saz ve tiyatro branşından kursiyerlerin hazırladığı gösteriler büyük alkış aldı.   

Mezuniyet şöleni kapsamında Belediye Meydanı’nda resim sergisi de açıldı. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.